Czechy na wakacje

Za najpiękniejsze miejsce pod względem architektury uchodzi właśnie Praga. Jednak oprócz stolicy Czech naprawdę warto odwiedzić jeszcze inne większe i mniejsze miasta, które również mają swój niepowtarzalny urok stworzony przez historyczne zakątki. Można tu wymienić Brno, Pilzno, Ołomuniec, Krumlov, Budziejowice. Czechy to nie tylko architektura miast, ale też wspaniałe historyczne zabytki, jak zamki i pałace.

Niewątpliwym atutem tego kraju jest przyroda, nie tylko piękna, ale też chroniona, dzięki czemu w wielu miejscach występuje w swej nienaruszonej i naturalnej postaci. Czyste powietrze i ogromne obszary zieleni to nie tylko parki narodowe czy rezerwaty biosfery, ale też inne regiony, nad którymi sprawowany jest specjalny nadzór. Stąd tak liczne urokliwe miejsca, które zachwycają swoim krajobrazem i oddają ducha naturalnego środowiska. Ponadto Czechy wyróżniają się bardzo różnorodnie ukształtowanym terenem, co tylko uatrakcyjnia ten kraj.

Właśnie dla tych walorów Czechy przyciągają tak wielu turystów, którzy szukają tu wypoczynku i odmiany od codzienności. Liczne i dobrze przygotowane apartamenty w Czechach, hotele, spa, domy wypoczynkowe czy uzdrowiska zachęcają do pobytu i korzystania z oferty oraz uroków poszczególnych regionów Czech.

Ciekawie prezentuje się również czeska kuchnia, którą oferują w swych restauracjach hotele, apartamenty czy domy wypoczynkowe. Jest ona połączeniem tradycyjnych, staroczeskich przepisów z kulinarnymi ciekawostkami Austrii, Węgier i Niemiec. Na uwagę zasługują wszelkie regionalne smakołyki, które zazwyczaj stanowią lokalną atrakcję dla przybywających turystów, a także piwa i wina. Czechy to niewielki kraj, ale bardzo bogaty pod względem atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz