Czym jest neofolk

Neofolk to nowy styl, który pojawia się wśród najmodniejszych w ostatnim czasie trendów w aranżacji wnętrz. Jeszcze do niedawna uważane za kiczowate i kojarzone głównie ze wsią motywy dziś coraz chętniej wykorzystywane są w połączeniu z nowoczesnymi meblami i dodatkami. Jak zatem urządzić swoje mieszkanie właśnie w tym stylu?

Nieznacznie odświeżona wycinanka łowicka, czyli kolorowe kwiaty, paski czy koguty to jeden z niezbędnych motywów, jakie muszą znaleźć się w stylu folkowym. Odnajdziemy tu zarówno mocną zieleń czy błękit jak i intensywną czerwień, pomarańcz oraz kanarkowy żółty. Taką wycinankę najlepiej umieścić na jednolitym tle. Dzięki temu znajdzie się na pierwszym planie nie wprowadzając niepotrzebnego chaosu. Bardziej odważni mogą pójść dalej kupując meble, np. krzesła obite kolorowymi materiałami, czy wieszając zasłony w różnokolorowe paski. Osoby preferujące geometrię we wnętrzu mogą sięgnąć po dywany w stylu kurpiowskich wycinanek.

Ci, którzy nie do końca są przekonani czy taki styl na pewno będzie im odpowiadał powinni zacząć od wizyty w sklepie z artykułami ludowymi. Można tam nabyć kolorowe poszewki na poduszki, obrusy haftowane, a także ozdoby drewniane, które możemy postawić na półkach. Jak przystało na styl neofolk akcesoria takie najlepiej łączyć z nowoczesnymi meblami wykonanymi z plastiku, pleksi czy metalu. Dobrym przykładem będzie w tym miejscu designerski, szklany stół, na którym możemy położyć piękne serwetki, tzw. koronki koniakowskie. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić z ilością takich ozdób, bo uzyskamy wtedy efekt odwrotny do zamierzonego.

Na samym początku bardzo ważny jest projekt, który pozwoli nam zdecydować się na konkretny styl, gdyż niedopuszczalne jest łączenie kilku motywów. Góralskie akcenty z pewnością nie pasują do kaszubskich haftów. Takie rozwiązanie sprawi, że otrzymamy dziwną, kontrastującą ze sobą aranżację pozbawioną stylu i dobrego smaku.

Wiele ciekawych przedmiotów możemy nabyć w sklepach internetowych. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli zainspirował nas motyw, który nie pochodzi z naszego regionu. Często możemy trafić na sklep, który oferuje rzeczy wykonywane od lat tymi samymi sposobami, a to z kolei może być bardzo dobra alternatywa dla współczesnych akcesoriów codziennego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz