budownictwo modułowe

Czym są i jak powstają budynki modułowe?

W obecnych czasach rozwój budownictwa i przemysłu niesie ze sobą wiele innowacyjnych, szybkich i korzystnych rozwiązań. W szczególności zauważyć można rozwój tzw. budownictwa modułowego. Tego typu obiekty niewiele różnią się od budowli tradycyjnych i cechują się wysoką jakością wykonania. Na czym zatem polega budownictwo modułowe?

Budynki modułowe – jak powstają?

Do budowy obiektów modułowych wykorzystuje się przygotowane wcześniej prefabrykaty przestrzenne. Mogą to być elementy wykonane z materiałów stalowych, żelbetonowych, kablobetonowych, strunobetonowych lub drewnianych. Do ich głównych zalet należą szybkość produkcji i montażu oraz precyzja wykonania. Budynki modułowe powstają z połączenia kilku, a nawet kilkudziesięciu modułów. Pozwala to na budowę nie tylko pionowych, ale także wielopiętrowych obiektów. Producent budynków modułowych wykonuje i realizuje projekty obiektów mieszkalnych oraz użytkowych. Projekt wykonywany jest w oparciu o oczekiwania klienta. Poszczególne moduły powstają w fabryce, w ich produkcji uwzględnione są otwory na okna i drzwi, a także wszelkiego rodzaju podejścia pod punkty elektryczne. Następnie moduły przewożone są na teren budowy, ustawiane oraz trwałe łączone, zgodnie z założeniami projektu i tak powstają budynki modułowe.

budynki modułowe

Zastosowanie budynków z kontenerów

Budynki z kontenerów znajdują szerokie zastosowanie w biznesie, stworzyć z nich można bowiem powierzchnie biurowe, hotele pracownicze, punkty gastronomiczne, szatnie itp. Kontenery umożliwiają dowolną aranżację budynku. Tego typu technologię wykorzystuje się coraz częściej do budowy domków letniskowych i całorocznych. Wykonywane obecnie budynki modułowe to pełnowartościowe obiekty, spełniające nawet najbardziej wygórowane wymagania klientów.

Więcej na temat budynków modułowych https://www.weldon.pl/kontenery/budownictwo-modulowe

Dodaj komentarz