Fototapety – inna odsłona dekoracji wnętrza

Oryginalna dekoracja ściany
Fototapeta to doskonały pomysł na ożywienie wnętrza w niezbyt kosztowny i łatwy do zrealizowania sposób. Jedyne co powinniśmy mieć to pomysł, gdzie chcemy by się znajdowała. Producenci i sprzedawcy proponują wiele ciekawych wzorów, jednakże jeżeli żaden z nich nie przypadnie nam do gustu istnieje możliwość zamówienie fototapety, na której będzie wydrukowane zdjęcie naszego autorstwa bądź przez nas zaproponowane.

Fototapeta – struktura
Fototapety produkowane są na papierze z podkładem fizelinowym. Fizelina to rodzaj włókniny, która pokryta jest termoplastyczną, ochronną warstwą. Umożliwia ona łatwe ścieranie w przypadku zabrudzeń, nie powodując tym samym zmian w strukturze tapety. Przyklejenie tapety nie powinno sprawić żadnego problemu. Dzięki włókninie nałożenie i przyklejenie fototapety nie powoduje żadnych zmian obrazu, tzn. przerwanie lub rozciągnięcie, jak w przypadku tradycyjnych tapet. Ważne jest również fakt, że fizelina jest odporna na działanie promieni słonecznych, a więc po upływie roku nie będziemy musieli  martwić się wymianą fototapety.

Wykorzystywane materiały powinny posiadać atest niepalności oraz przydatności do kontaktu z człowiekiem. W trakcie dokonywania zakupu warto zapytać o te dane sprzedawcę. Wyróżnić możemy kilka rodzajów struktur fototapet, jednakże do najpopularniejszych należy struktura gładka, tkanego lnu oraz ziarenek piasku.

Pomysł na fotografie
Wydruk zdjęcia w postaci fototapety nie jest jedynym wyjściem na efektowną dekorację ściany. Istnieje również możliwość wydrukowana fotografii na płótnie naciągniętym na blejtram oraz płycie PCV o grubości 3 mm. Za sprawą nowoczesnej technologii druku obraz jest wyraźny, nie trzeba chronić go od środków chemicznych oraz nie blaknie na słońcu. Fotografie we wnętrzu to doskonały pomysł  na odświeżenie i udekorowanie pomieszczeń bez ponoszenia dużych kosztów.

Więcej na: http://www.paperprint.pl 

Dodaj komentarz