Jak stosować kremy przeciwzmarszczkowe

Retinol czyli po prostu witamina A, stymuluje odnowę komórek, poprzez pogrubienie naskórka, co sprawia że zmarszczki wypełniają się od wewnątrz i są mniej widoczne na powierzchni skóry. Retinoidy zapobiegają przebarwieniu się cery poprzez rozjaśnienie plam hiperpigmentacyjnych, a to powoduje że skóra szybciej się złuszcza.

Retinoidy rozjaśniają plamy hiperpigmentacyjne, w związku, z czym nadają się do pielęgnacji skóry z przebarwieniami słonecznymi i hormonalnymi. Mechanizm ich działania rozjaśniającego polega zarówno na przyspieszaniu złuszczania skory jak i bezpośrednim wpływie na prawidłowe, pobudzenie melanosomy, które pod wpływem retinolu zmniejszają się i zawierają mniej barwnika. Retinoidy biorą udział także w odnowie włókien elastycznych, co jest bardzo istotne dla skóry starzejącej się, gdyż przyczyniają się do powstawania nowych naczyń krwionośnych co powoduje, że skóra wygląda zdrowiej i młodziej.

Najbardziej korzystne zmiany związane z przeciwzmarszczkowym działaniem retinoidów polega na zjawiskach zachodzących w skórze właściwej. Dochodzi do nowotworzenia kolagenu, zarówno włókien typu VII wzmacniających strefę przylegania skórno-naskórkowego, jak i kolagenu I stanowiącego główne włókno podporowe skóry (reakcje te są widoczne po około 10 miesiącach stosowania). Każda apteka jest wyposażona w kremy przeciwzmarszczkowe najwyższej jakości dlatego warto skorzystać z porad farmaceuty.
Dlatego jeśli chcesz zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe należy pamiętać o tym by przeczytać dokładnie skład danego kremu. Najpopularniejsze kremy przeciwzmarszczkowe to kremy apteczne takich marek jak Vichy lub La Roche. Na początku zaleca się stosowanie tych kremów co 2-3 dni na noc. Później jednak należy włączyć ich stosowanie do codziennej pielęgnacji

Dodaj komentarz