kawa ziarnista Dallmayr

Kawa ziarnista Dallmayr – afrykański aromat w niemieckim wykonaniu

Kawa Dallmayr to obecnie ścisła czołówka kaw ziarnistych na świecie i jedna z najchętniej wybieranych mieszanek przez miłośników tego czarnego, aromatycznego napoju. Jej tradycja ma już ponad trzysta lat, a kolebką kawy Dallmayr wcale nie są kraje Ameryki Południowej czy Afryki, lecz Stary Kontynent europejski.


Ponad 300 lat historii

Marka Dallmayr ma swoje stałe miejsce w światowej historii produkcji i dystrybucji kawy. Jej narodziny datuje się na rok 1700 i są ściśle związane z osobą kupca, Christiana Reittera, właściciela niewielkiego monachijskiego sklepiku. Jednak decydujący wpływ na rozwój późniejszej marki Dallmayr miał prawdziwy kawowy ekspert – Konrad Werner Wille, jeden z pierwszych jej właścicieli, oraz Allois Dallmayr, którego nazwiskiem kawa zaczęła być firmowana.

Kawa ziarnista Dallmayr została stworzona jako mieszanka ziaren z upraw pochodzących z Kolumbii, Etiopii oraz Brazylii. Marka Dallmayr, jako znak firmowy, trafiła do obiegu od 1870 roku, a już 3 dekady później przedsiębiorstwo handlowe działające pod tą nazwą stało się jednym z najbardziej znanych domów towarowych na całym kontynencie europejskim. Od około 1900 roku niemieckie przedsiębiorstwo stało się wyłącznym dostawcą kawy na bawarski dwór królewski, a także obsługiwało kilka innych szacownych rodów arystokratycznych w Europie.

„Czarny piątek”, jaki miał miejsce w 1931 roku wywołał kryzys ekonomiczny, który dotknął również markę Dallmayr. Po dwuletnich kłopotach finansowych niemieckie przedsiębiorstwo stanęło na nogi, a kawa ziarnista Dallmayr była od tego momentu samodzielnie przygotowywana i wypalana na terenie niemieckiej firmy. Do dziś dnia jest to rodzinne przedsiębiorstwo, prowadzone przez kolejne pokolenia założycieli marki.


Wyjątkowa kawa ziarnista Dallmayr

Na wyjątkową kompozycję i aromat kawy Dallmayr mają wpływ szczególnie dwa gatunki kawy – arabika (coffea arabica) oraz robusta (coffea canephora). Kawa ziarnista Dallmayr charakteryzuje się niezwykle bogatym, a przy tym łagodnym smakiem, który został pozbawiony nadmiaru goryczki oraz kwasowości. Nadaje się ona doskonale do parzenia zarówno w ekspresach ciśnieniowych, jak i przelewowych i stanowi doskonałą bazę do espresso, cappuccino, latte czy też kawy po turecku.

Dodaj komentarz