Korzyści z imprezy firmowej

Podstawowym kluczem do sukcesu każdej firmy są nie tylko dobrze zainwestowane pieniądze, ale przede wszystkim zadowolony pracownik. Każdego dnia podczas oficjalnych kontaktów na linii pracownik- pracodawca da się odczuć szacunek, respekt i dystans do przełożonego. Między pracownikami też nie brak niedomówień, krzywych spojrzeń i niezdrowej rywalizacji.

Pracodawcy coraz częściej chcąc poprawić atmosferę wśród pracowników oraz zwiększyć efektywność pracy organizują imprezy firmowe dla swojego zespołu. Podstawową korzyścią wynikającą z takiego spotkania poza godzinami pracy jest integracja, czyli zacieśnienie więzi międzyludzkich. Eventy tworzą bowiem wśród pracowników poczucie jedności i wspólnoty, co jednocześnie eliminuje niezdrową konkurencję między nimi.

Mimo, że codziennie na korytarzu zakładu pracy spotyka się tych samych ludzi, to tak naprawdę niewiele się o nich wie. Dopiero spotkanie przy ognisku, przy piwie, czy w restauracji pozwala dowiedzieć się więcej o koleżance z sąsiedniego działu, czy o księgowej z biura. Oczywiście na początku rozmowy podstawowym tematem będzie praca, ale z czasem zbuduje się zaufanie i otwartość. Dobry kontakt pomiędzy współpracownikami gwarantuje lepsze zorganizowanie codziennej pracy i koordynację wykonywanych wspólnie zadań.

To jednak pracodawca oczekuje najwięcej po imprezie firmowej. Ma nadzieję, że poprawi się komunikacja wewnętrzna, motywacja i atmosfera pracy, dzięki zacieśnieniu więzi między pracownikami, a przez to po cichu liczy na wzrost przychodów. Bardzo często imprezy dla firm organizowane się właśnie w momentach kryzysowych, aby wzmocnić wśród pracowników poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa

Imprezy integracyjne są nieodłącznym elementem zarządzanie kadrami, marketingu oraz rekreacji dla pracowników. Zbudowanie pozytywnych relacji w zakładzie pracy oraz wzmocnienie zaufania i lojalności do pracodawcy na pewno przyniesie firmie korzyści- często te o wiele ważniejsze, niż przypływ finansowy- w postaci zadowolonych pracowników.

Dodaj komentarz