Proste logo łatwiej zapamiętać

Proste logo łatwiej zapamiętać

Warto wiedzieć, że logo jest podstawową formą graficzną, bez której obecnie nie jest w stanie funkcjonować praktycznie żadne przedsiębiorstwo. Jest to bowiem jeden z elementów identyfikacji wizualnej, na którym bazuje później cała komunikacja z firmą.

Dlaczego firma potrzebuje logo?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że logo jest pewnego rodzaju twarzą przedsiębiorstwa. Należy również zaznaczyć, że ma bardzo duży wpływ na to czy dana marka będzie rozpoznawalna na określonym rynku. Godny uwagi jest fakt, że firmy bardzo często w ostatnich latach bagatelizują omawianą kwestię i nie podejmują decyzji o postawieniu na indywidualne projektowanie logo, tylko wybierają gotowe wzory. Oczywiście będzie to w dłuższej perspektywie źle świadczyło o danym przedsiębiorstwie. Projektowanie logo firmy jest zdecydowanie bardziej istotną kwestią niż mogłoby się wydawać.

Proste logo łatwiej zapamiętać

Jak zrobić dobre logo firmy?

Nie jest rekomendowane przede wszystkim emocjonalne podchodzenie do tworzenia loga firmy. Jest to bowiem pewnego rodzaju narzędzie, które każdego dnia powinno pracować na korzyść danej marki. Podejmując decyzję o stworzeniu loga lub zleceniu jego wykonania należy wcześniej wiedzieć jakie skojarzenia u odbiorcy ma ono wywołać. Firma powinna także wiedzieć, jaka jest najbardziej istotna rzecz, którą powinien zapamiętać potencjalny klient.

Metody tworzenia znaków i logo

Bardzo wysokiej jakości logo firmowe będzie stworzone tylko wtedy, gdy zostaną ukończone wszystkie etapy całego procesu. Nie wszyscy mają świadomość, ale bardzo istotne znaczenie ma brief. Klient musi w nim udzielić bardzo szczegółowych odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tylko wtedy może zostać podjęta dalsza praca.

Przedsiębiorca musi wiedzieć, w jakim stylu ma być komunikowana jego marka, a także jakie emocje ma wywoływać. Dopiero w momencie, gdy firma ma wypełniony brief przez klient może przejść do przygotowywania wstępnych koncepcji znaku.

Kolejnym etapem jest projektowanie. Oczywiście wykonywanie poszczególnych elementów może być różne. W przypadku, gdy bazą będzie szkic, przeważnie dokonywana jest digitalizacja sygnetu. W przypadku, gdy natomiast nie ma jeszcze żadnych wstępnych konceptów, najlepszą opcją będzie topografia.

Profesjonaliści pracują na początku na wersji mono bez względu na to czy przyszłe logo będzie kolorowe. Umożliwi to bowiem na perfekcyjne dopracowanie, a także ocenienie kształtu i formy. Należy spodziewać się, że przygotowane logo będzie miało kilka wersji kolorystycznych: spłaszczoną, monochromatyczną czy aromatyczną.

Przedsiębiorstwom, organizacjom lub instytucjom zainteresowanym posiadaniem loga, które będzie wyróżniało się na tle konkurencji, rekomendowane jest zapoznanie się z ofertą firmy robimylogo.pl.

Warto zdecydować się na wspomnianą firmę, ponieważ ewentualne poprawki dokonywane są już w cenie. Pracownicy zatem nie tylko zastosują się do uwag klienta, ale również poprawią swoje propozycje. Firma jest również bez żadnego problemu wykonać wysokiej jakości projekt wizytówki .

Dodaj komentarz