Przeciwdziałanie zmarszczkom

Pojawienie się pierwszych zmarszczek na twarzy w życiu większości kobiet staje się niezapomnianą chwilą. Zmarszczki jak wiadomo są oznaką starzenia się skóry. Początkowo można je zaobserwować w okolicach oczu oraz ust. Często mają je osoby o plastycznej twarzy, które zdolne są do wszelkich grymasów i dziwnych rozciągnięć. Zmarszczki te zwane są mimicznym, ponieważ świadczą o bogatej mimice twarzy.

Tendencja do zmarszczek zapisana jest w genach, ale znaczny wpływ ma także tryb życia jaki prowadzimy. Na pewno nie wygramy z upływającym czasem, jednak warto zapobiegać pojawianiu się zmarszczek we wczesnym stadium. Należy pamiętać aby nie wystawiać skórę na nadmierne nasłonecznienie, stosować kremy nawilżające oraz zawierające filtry przeciwsłoneczne, pamiętać o okularach, pić duże ilości napojów oraz spać na wznak lub na miękkiej poduszce. Powinno się przyjmować witaminy A, B, C, E i Beta-karoten. Można także masować przez 2 minuty każdą część twarzy, aby poprawić krążenie. Gdy jednak profilaktyka nie wystarcza można spróbować  powalczyć inaczej.

Usuwanie zmarszczek można wykonać operacyjnie, jednak preferujemy mniej inwazyjne metody. Najczęściej wykonywane zabiegi polegają na zlikwidowaniu zmarszczek pionowych czoła  poprzez osłabienie ich botoxem. Lwią zmarszczkę na czole tak bardzo znienawidzona przez płeć piękną, ponieważ nadaje niepotrzebnie groźny wygląd można usunąć również stosując botox lub kwas hialuronowy. Te dwa związki wykorzystywane są w zabiegach medycyny estetycznej, dzięki którym można pozbyć się ich w sposób nieoperacyjny. Stosowane są również przy usuwaniu innych rodzajów zmarszczek, np. kurzych łapek, fałd nosowo-wargowych czy przy opadających kącikach ust.

Dodaj komentarz