gdzie kupić pączki w promocji

Tłusty czwartek – gdzie kupić najtańsze pączki? Ile mają kcal? Składniki i przepis na pączki!

Kiedy Tłusty czwartek w 2020 roku?

Tłusty czwartek w 2020 roku wypada 20 lutego – to właśnie w ten dzień wszyscy będziemy objadać się pysznymi pączkami, faworkami, bądź chrustami, jednak najpierw trzeba je upiec. Poniżej przesyłamy rekomendowany przez naszą redakcję przepis na pyszne i puszyste pączki.

Składniki do pączków z nadzieniem:

  • 500 g mąki (najlepiej pszennej)
  • 50 g świeżych drożdży (pół opakowania) lub 14 g drożdży instant (2 opakowania)
  • 100 g masła lub margaryny
  • 100 g cukru
  • 4 żółtka
  • 1 jajko
  • 250 ml mleka
  • 1 łyżka alkoholu (spirytus, wódka lub rum)
  • dżem, marmolada lub powidła
  • 1 l oleju do smażenia (butelka)

Przepis na domowe pączki

Przepisów na pączki z nadzieniem jest bardzo wiele, jednak nie wszystkie smakują tak samo. Warto zaznaczyć, że za przygotowanie pączków warto się zabrać co najmniej dzień przed tłustym czwartkiem, gdyż najlepsze ciasto to takie, które zrobione zostanie dzień wcześniej.

Miska z zagniecionym ciastem powinna trafić przykryta folią spożywczą na noc do lodówki, a dopiero następnego dnia ciasto należy wyjąć, uformować oraz odstawić do wyrośnięcia. Następnie zostaje je usmażyć na gorącym oleju (po 2 min z każdej strony).

Ostatnim krokiem jest ich konsumpcja – najlepiej na gorąco!

pączki do kawy

Gdzie kupić pączki w promocji?

Dla osób, które nie zdążyły upiec pączków, faworków lub chrustów mamy świetną wiadomość. W wielu sklepach oferowane są promocje na pączki, dzięki czemu kupić je można w świetnych cenach.

Pączki z Lidla – cena

Jednym z liderów naszego zestawienia jest sklep Lidl i pączki w cenie 29 groszy za sztukę! Co prawda należy ich kupić aż 24 sztuki, jednak za całość zapłacimy jedynie 6,96 zł! To na prawdę świetna cena – trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie czy damy radę zjeść aż 24 pączki?

Warto dodać również gramaturę jednego pączka z nadzieniem wieloowocowym – jest to 65g. Licząc wszystkie 24 sztuki w gramaturze 65g wychodzi nam aż 1560g pączków – jest to więc niełatwe wyzwanie, jednak mamy na co cały dzień, a taki zdarza się tylko raz w roku! Może warto spróbować?

Pączki z Biedronki – cena

Podobnie jak podczas wielu akcji Biedronka jest bezpośrednim konkurentem Lidla i oferuje wiele podobnych produktów w mega zbliżonych cenach. W przypadku pączków na tłusty czwartek Biedronka przygotowała specjalną ofertę – 12 sztuk pączków z nadzieniem wieloowocowym w cenie 3,96 zł za całe opakowanie. Trzeba przyznać, że jest to również atrakcyjna propozycja – zwłaszcza, że nie musimy brać aż 24 sztuk. Tutaj jednak cena jednej sztuki wynosi 0,33 zł.

Ile kcal ma jeden pączek?

Ilość kcal w pączkach zależna jest głównie od składu z jakiego zostały zrobione. Dodatkowo wielkość, ilość dodatków oraz sposób smażenia również mają wpływ na ilość kcal w jednym pączku.

Opisywane w powyższym artykule pączki z Biedronki mają około 285 kcal. Podobnie wygląda sprawa tych drugich, gdyż pączki z Lidla mają 282 kcal. Warto jednak dodać gramaturę obu z tych pączków, gdyż jest to 65g. Stu gramowy (100g) pączek to już ponad 400 kcal, a w ciągu jednego dnia potrafimy zjeść niejednego takiego pączka. Jest to ogromna bomba kaloryczna, jednak tłusty czwartek jest tylko raz w roku!

Dodaj komentarz