Waterjet

W poszukiwaniu profesjonalistów z zakresu waterjet

Obróbka wodno-ścierna jest dziś w przemyśle pojęciem bardzo dobrze znanym. Warto nieco bliżej przyjrzeć się zastosowaniom tej technologii oraz wyjaśnić, kto świadczy usługi cięcia wodą. Jak znaleźć dobrego wykonawcę, który odpowiednio obrobi dany materiał?

Wszechstronne zastosowanie cięcia wodą

Obecnie trudno znaleźć branżę, w której waterjet w ogóle nie byłby wykorzystywany. Kamień, rozmaite metale, czy szkło znajdują zastosowanie w rozmaitych dziedzinach, natomiast najskuteczniejsze w ich obróbce są urządzenia wykorzystujące wodę pod wysokim ciśnieniem wspartą materiałem ściernym. Omawiana technologia doskonale sprawdza się w przemyśle maszynowym, podczas budowy ciężkich urządzeń budowlanych. Ponadto, również produkcja pojazdów wymaga precyzyjnej obróbki różnorodnych materiałów stalowych i nie tylko. Warto w tym miejscu wskazać, że cięcie wodą okazuje się skuteczne również wtedy, gdy obróbce poddać należy tak twardy materiał, jak tytan.

Waterjet

Warto zauważyć, że strumień wody pod wysokim ciśnieniem, porywający po drodze materiał ścierny służy nie tylko cięciu materiałów, ale również ich czyszczeniu. Ażeby pozbyć się zabrudzeń czy rdzy z powierzchni materiału, niezbędne jest jednak nastawienie odpowiedniego kąta działania urządzenia.

Kto wykonuje waterjet?

Ażeby możliwa była dokładna, profesjonalna obróbka wodno-ścierna, niezbędny jest fachowy sprzęt. Niektóre zakłady przemysłowe posiadają odpowiednie urządzenia na własność, większość jednak decyduje się korzystać z usług wyspecjalizowanych firm zewnętrznych. Rzecz w tym, iż oprócz sprzętu, potrzebny jest również człowiek, który potrafi profesjonalnie obsłużyć urządzenie. Zatrudnienie pracownika na pełny etat generuje wysokie koszty, ponadto, nie tak łatwo znaleźć dobrego fachowca. Korzystając natomiast z usług firmy specjalizującej się w waterjet można mieć pewność, że obróbką materiału zajmie się zespół profesjonalistów, wykorzystujący sprzęt odpowiednio dostosowany do zadania.

Dodaj komentarz