weekend spa w górach

Weekend w górach czy nad morzem? Najpopularniejsze miejsca na wyjazd

Szybkie tempo życia, nawał pracy, ogrom obowiązków, dziesiątki spraw do załatwienia każdego dnia, a dłuższy urlop najczęściej raz w roku… Tak wygląda rzeczywistość wielu z nas. A przecież każdy potrzebuje naładowania swoich wewnętrznych akumulatorów częściej niż raz na kilkanaście miesięcy. Ale od czego są weekendy? Zamiast spędzać je w mieście, warto od czasu do czasu udać się do malowniczego zakątka i podarować sobie trochę wytchnienia. Co jednak wybrać: weekend w górach czy nad morzem? Swoich zwolenników ma i jeden, i drugi kierunek. Są zresztą i takie miejsca, które łączą w sobie zalety obu wspomnianych opcji. Jak to możliwe? To proste, wystarczy wybrać fajne miejsca w górach na weekend w pobliżu jeziora.

Weekend nad morzem – jakie ma zalety? 

Pobyt nad polskim morzem to podziwianie zachodu słońca, które odbija się malowniczo w tafli wody i wsłuchiwanie się w uspokajający szum fal. W ciepłe miesiące to również wylegiwanie się na plaży, spacery brzegiem Bałtyku, przesiadywanie na molo czy też pluskanie się w wodzie. Miłośnicy sportów wodnych docenią takie formy spędzania czasu jak pływanie motorówką czy żeglowanie. Można do tego np. skorzystać z przejażdżki promem. Weekend nad morzem to wreszcie także smaczna lokalna kuchnia i przechadzki po nadmorskich lasach. Nic zatem dziwnego, że Polacy chętnie wyruszają nad nasz piękny Bałtyk nie tylko na dłuższy urlop, ale i na krócej, podróżując tam zarówno samotnie, jak całymi rodzinami czy też we dwoje.

Weekend w górach – dlaczego warto się wybrać?

Górskie destynacje są równie popularne jak te morskie. Niezależnie od tego, czy ma być to romantyczny weekend dla dwojga w górach, samotna eskapada czy wypad ze znajomymi – każdy z tych wyjazdów może być spędzony w niezapomniany sposób. Bo weekend w górach to nie tylko aktywny wypoczynek na łonie natury i pokonywanie szlaków górskich o różnych stopniach trudności, a zimą szusowanie na nartach. Oczywiście spacery malowniczymi dolinami i zdobywanie górskich szczytów na stałe wpisały się w wyobrażenia o wyjeździe w Tatry, Beskidy czy Sudety. To jednak niejedyne pomysły na spędzanie czasu w takich miejscach. Wszyscy, którzy chcą przede wszystkim odpocząć i zregenerować się, mogą zdecydować się choćby na weekend spa w górach. Zresztą i weekend w górach dla dwojga nie musi polegać jedynie na górskich wędrówkach, a wyglądać zupełnie inaczej…

Gdzie w góry na weekend?

Zamiast deliberować nad przewagą jednej wyjazdowej opcji nad drugą, warto wyruszyć tam, gdzie na wyciągnięcie ręki są i góry, i woda, i las! Wystarczy znaleźć takie miejsce, w którym jest moc atrakcji zarówno dla fanów czynnego, jak i biernego wypoczynku, tak górskiego, jak i wodnego. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się weekend spa dla dwojga w górach, rejs katamaranem, pływanie motorówką czy podziwianie pięknych górskich krajobrazów, wszystkie te formy odpoczynku znaleźć możesz w jednej lokalizacji.

To wszystko i jeszcze więcej oferuje Lemon Resort Spa nad Jeziorem Rożnowskim w Beskidach. W tej okolicy znajdziesz dokładnie to, czego Ci potrzeba: majestatyczne góry, spokojną taflę jeziora i szumiące lasy. W hotelu czekać będą na Ciebie zabiegi relaksacyjne, wyborna kuchnia i komfortowe apartamenty. Fani aktywnego spędzania wolnego czasu mogą skusić się na korzystanie z motorówki, kajaków, rowerków wodnych, pływanie w basenie (zewnętrznym i wewnętrznym), granie w squasha na przeznaczonym do niego boisku czy wyciskanie siódmych potów na siłowni, a zimą – na jazdę na nartach. Romantycy zachwyceni będą za to zabiegami relaksacyjnymi dla dwojga w Manaw Spa, a także nastrojową kolacją przy świecach. Taki weekend spa w górach to naprawdę świetny pomysł!

Dodaj komentarz