Popularne gry klubowe

Do najbardziej popularnych gier klubowych należą bilard, cymbergaje, darty czy poker.

Moją ulubioną grą jest bilard – grę, której początek historii powstania to okres XVI w. Polecam szczególnie tym, dla których gra to sztuka doskonalenia umiejętności a nie analiza psychologiczna zachowań przeciwnika. Grę w bilard można rozgrywać we dwoje lub dwiema parami – potrzeby jest do tego stół bilardowy pokryty suknem, bile i kije bilardowe. Akcesoria bilardowe nie należą do najtańszych jednak nie musimy ich kupować. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty za rozgrywkę są one w ramach tej opłaty.

Poker – należy do najpopularniejszych gier hazardowych (razem z ruletką). Jego wersja sportowa, wykorzystująca żetony pokerowe – jest również bardzo przyjemną rozrywką. To gra łącząca w sobie ekscytującą mieszankę składającą się z dopisującego szczęścia i umiejętności oceny zachowań ludzkich.

Darty – inaczej zwane rzutkami albo lotkami. Polecam wszystkim dobrze trafiającym do celu. W grze wykorzystywane są lotki i tarcze dart. Jest to zarówno dyscyplina sportu jak również popularna klubowa rozrywka. Ojczyzną Dart określa się Anglię, jednak słowo darty wywodzi się z języka francuskiego.

Cymbergaje –  do gry wykorzystywane są monety, przesuwane na swojej płaskiej powierzchni – w różnych rodzajach gier wykorzystywane są różne ilości monet. Możemy wyróżnić cymbergaje:

  •     Podstawowy,
  •     Grzebieniowy,
  •     Szóstkowy.

Jest to gra, której historia w naszym kraju sięga już około stu lat. Gra w którą można grywać zarówno w klubach jak również w domu czy nawet na podwórku.

Dodaj komentarz