Czy własna działalność to dobry pomysł?

Jeśli nie chcesz pracować na sukces swojego szefa na etacie spróbuj z własną działalnością gospodarczą. To dobra alternatywa dla ludzi, którzy chcą być niezależni, mają dobry biznesplan, pasję do działania i wiedzę z dziedziny, w której będą chcieli prowadzić własną firmę.

Skąd wziąć pomysł na firmę?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto chce zacząć przygodę z własną działalnością gospodarczą. Dobry pomysł na firmę powinien uwzględniać niszę na rynku, na którym chcesz prowadzić własną działalność gospodarczą. Chodzi o to, żeby odkryć pewien obszar rynku, który nie jest jeszcze zagospodarowany przez inne firmy lub firmy te nie robią tego na tyle dobrze, iż łatwo będzie ci odciągnąć od nich klientów ciekawszą ofertą. Należy zbadać konkurencję, trzeba zadać sobie pytanie – „w jaki sposób miałbym przyciągnąć klientów?” lub „co zrobić, aby klienci konkurencyjnej firmy przeszli do mnie?” – odpowiedzi jest sporo np. niższa cena, wyższa jakość usług, miła i kulturalna obsługa, szybka i sprawna realizacja zamówienia. Może się również zdarzyć, iż konkurencji wcale nie będzie, więc będziesz mieć ułatwione zadanie.

A czym charakteryzuje się dobry biznesplan?

Taki biznesplan powinny sporządzać firmy, które już są na rynku, ale także te które wchodzą na rynek. Te które już istnieją sporządzają go, gdy starają się o jakieś fundusze. W dobrym biznesplanie powinny znajdować się takie informacje jak cele danego przedsiębiorstwa, krótki opis danego przedsięwzięcia, informacje o strategii reklamowej, opis tego co firma będzie oferować na rynku i kilka innych.

Dodaj komentarz