Duże miasta, wielka kariera

Bogaty rynek pracy, szansa na rozwój zawodowy i szybkie zrobienie kariery oraz szeroka oferta kulturalno – rozrywkowa  to główne aspekty, które przyciąga młodych ludzi do dużych miast.

Mimo że, w ostatnich latach nastąpiły duże zmiany w stylu życia młodych ludzi, zwiększył się dostęp do internetu, podróżowanie jest o wile łatwiejsze, oferta kulturalna i poziom życia między małymi i dużymi miastami ulega wyrównaniu,  to i tak wolą i wybierają oni życie i naukę w dużych miastach takich jak Warszawa, Karków czy Wrocław.

Perspektywa studiowania na ciekawych i nowych kierunkach studiów są dużo większe niż w małych miastach, dlatego zauważa się że ludzie chcący zrobić karierę, absolwenci szkół wyższych masowo wyjeżdżają w tym celu do dużych miast. Z kolei ludzie ceniący sobie sielankowe życie lub z niższym wykształceniem wolą mieszkać na wsiach i małych aglomeracjach miejskich .

Duże miasta, wielka kariera, jednak nie ulega wątpliwości jest stwierdzeniem prawdziwym. To w dużych miastach znajdują się największe firmy oraz koncerny, zarobki są o wiele większe, a co za tym idzie możliwość rozwoju i życia na wyższym poziomie również jest większa niż na wsiach.

Dodaj komentarz