Zabytki Krakowa

Kraków to miasto o ciekawej historii i bogatej kulturze, czego wyrazem jest bogactwo przepięknych zabytkach, które obowiązkowo trzeba zwiedzić odwiedzając dawną stolicę Polski.

W pierwszej kolejności myśląc o Krakowie mamy przed oczami malownicze nadwiślańskie Wzgórze Wawelskie, na którym stoi doniosły Zamek Królewski w renesansowym stylu. Wokoło historyczny dziedziniec, a wewnątrz bogate wnętrza królewskich komnat z kosztownymi arrasami i malowidłami na ścianach. Piwnice królewskiej rezydencji skrywają najcenniejsze zbiory militarne Polski, a w zachodniej części Wzgórza Smok Wawelski nieustannie zieje ogniem.

Jeśli nie zamierzamy zatrzymywać się na dłużej na noclegi w Krakowie to pierwsze swoje kroki kierujemy na Rynek Główny miasta, na którym niezależnie od pory roku organizowane są koncerty, festiwale, targi i inne cykliczne imprezy kulturalno – rozrywkowe. Jego najbardziej charakterystyczną budowlą jest niewątpliwie Kościół Mariacki z dwiema wieżami o niejednakowej wysokości. Największą atrakcją wnętrza jest zaś gotycki ołtarz autorstwa Wita Stwosza składający się z trzech skrzydeł z drewna dębowego. Wymieniając krakowskie zabytki nie sposób nie wspomnieć o Bramie Floriańskiej, Sukiennicach pełnych kramów z rękodzielniczymi wyrobami oraz Barbakanie, który w średniowieczu stanowił budowlę obronną przed groźbą najazdu wołosko – tureckiego. Nieco na zachód od centrum Krakowa wznosi się z kolei Kopiec Kościuszki, z którego rozpościera się imponujący widok na panoramę miasta.

Dla tych, których interesuje tani nocleg Kraków i jego żydowska dzielnica Kazimierz może okazać się najlepszym rozwiązaniem. To tutaj znajduje się słynne wzgórze z jurajskiego białego kamienia- Skałka, na którym król Kazimierz Wielki osadził dwie gotyckie świątynie. To dzielnica doskonała na zorganizowanie spotkań biznesowych i prelekcji naukowych, z uwagi na liczne sale konferencyjne. Kraków to miasto chętnie odwiedzane przez turystów z kraju i zagranicy, z uwagi na zachowane do dziś ślady historii, ale także niezwykły klimat miasta i urocze lokale, rozmieszczone w każdej dzielnicy miasta.

Dodaj komentarz