Jak długo czekamy na decyzje w sprawie kredytu?

Wniosek złożony, zaświadczenia przedłożone, formalności dokonane, więc teraz pozostaje tylko czekać na rozpatrzenie prośby kredytowej. Okres oczekiwania w żadne sposób nie jest regulowany przez rodzime prawo co pozostawia wolną rękę bankowym analitykom. Po jakim czasie możemy spodziewać się konkretnych informacji?

Wyznaczanie okresu, przewidzianego na rozpatrzenie wniosku kredytowego leży w wewnętrznej kompetencji banku. Standardowo jest to co najmniej 7 dni, jednak w zależności od samego banku, od liczby przedłożonych zaświadczeń, a nawet ilości wniosków czas ten może przeciągnąć się nawet do 1,5 miesiąca. Takie informacje bywają kluczowe w sytuacji, gdy szybka pożyczka konieczna jest jako kapitał własny lub wpłata w sztywno określonym czasie umowy przedwstępnej.

Rozwiązaniem, jednak czasowym może okazać się chwilówka sms oferowana przez większość parabanków na rynku. Jedynym zaświadczeniem, jakie musisz przedłożyć to dowód tożsamości, a pieniądze jeszcze tego samego dnia pojawią się na Twoim koncie. Niestety wiąże się to z większym ryzykiem, jednak kredyt na dowód cieszy się sporą popularnością i nie raz jest to jedyne wyjście z sytuacji,

Dodaj komentarz