Top 5 sposobów na wykorzystanie banerów reklamowych

Myli się ten, kto uważa że banery reklamowe są nudne i nieefektywne. Wszystko zależy od tego, jak je wykorzystamy.

Myli się ten, kto uważa że banery reklamowe są nudne i nieefektywne. Wszystko zależy od tego, jak je wykorzystamy. Kreatywne wykorzystanie tego najprostszego środka promocji będzie skuteczniejsze od kilkunastu działań nawet w sieci. Jak kreatywnie i efektownie wykorzystać baner reklamowy? Sprawdź nasze top 5!

Baner lustro?

Jednym z ciekawszych sposobów na wykorzystanie banery było to, jak jedna z firm kosmetycznych postanowiła pokazać, że to właśnie ich klienci są modelami do reklam. Jest to nasze pierwsze miejsce, ponieważ nigdzie wcześniej taki sposób nie został wykorzystany a echo, jakie wywołała ta akcja był niesamowicie pozytywny.

Warto dowiedzieć się, który producent banerów oferuje taki materiał.

Wszystko polegało na tym, że baner został wykonany z papieru, który miał imitować lustro, dzięki czemu przechodnie na ulicy mogli się w nim przeglądać. Informacje jaki widniały na banerze to nazwa firmy, hasło oraz hasztag pod jakim należy wrzucać selfie do sieci. Następnie profil marki udostępniał wybrane zdjęcia.

Neon niczym z Azji

Hong Kong lub inne azjatyckie miasta kojarzą nam się z neonami oraz lokalnym jedzeniem. Na taki pomysł wpadła jedna z restauracji i postanowiła urządzić witrynę swojego sklepu neonami, a drogę do lokalu uświetniały neonowe banery.

Za dużo treści na banerze, jako przekaz

Ciekawą formą reklamy okazała się pewna akcja społeczna, która miała na celu pokazanie problemu nieczytania umów przed ich podpisem. Banery napełniony był bardzo wieloma paragrafami, które napisane były minimalną czcionką. Nikt nie był w stanie przeczytać tego, jedynie widoczny napis to były słowa, które mówiły że większość Polaków nie czyta umów.

Baner gra

Dobrym pomysłem było również wykorzystanie banneru, jako labirynty, który miał połączyć dwa człony nazwy firmy.

Baner imitujący znak drogowy

Skupia on na sobie uwagę, zwłaszcza jeśli jest umieszczony przy drodze, jednak należy pamiętać aby nie wprowadzał on w błąd kierowców. Taki sposób wykorzystał pewien zakład mechaniczny.

Jak widać pomysłów na wykorzystane banerów jest wiele. Warto przełożyć te czy inne pomysły również na inne elementy, jakie oferują systemy wystawiennicze wewnętrzne czy zewnętrzne.

Dodaj komentarz