Topper na bok tortu – poznaj wyjątkowy pomysł na dekorację ciasta!

Topper na bok tortu – poznaj wyjątkowy pomysł na dekorację ciasta!

Szykujesz tort na ważną okazję? Masz już zaplanowaną dekorację na wierzch ciasta, ale ciągle brakuje Ci jakiegoś elementu, który pięknie ozdobi bok Twojego wypieku? Przyznajemy, że ozdabianie tortów może stanowić prawdziwe wyzwanie. Na szczęście branża cukiernicza jest pełna ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są piękne akcesoria przeznaczone właśnie do dekorowania deserów. Wśród nich znalazły się także i toppery na bok tortu. Więcej informacji na ich temat czeka na Ciebie w dalszej części naszego poradnika.

Topper na bok tortu – co to takiego?

Ostatnimi czasy na rynku cukierniczym wielką popularnością cieszą się wyjątkowe dekoracje, którymi można pięknie ozdobić swoje ciasto. Są nimi, rzecz jasna, wykonane z drewnianej sklejki bądź nietoksycznej plexi tzw. toppery na tort. Przybierają one formę płaskiego napisu lub grafiki. Najczęściej spotykane są modele z dodatkowym patyczkiem, który służy do umieszczenia ozdoby na wierzchu wypieku. Dużą popularnością cieszy się także topper na bok tortu. Różni się on od poprzednika tym, że nie posiada owego patyczka, a więc nie nadaje się do dekoracji górnej warstwy ciasta. Świetnie sprawdzi się zaś jako dekoracja – jak sama nazwa wskazuje – boków tortu. Przyczepia się go w wybrane miejsce za pomocą roztopionej czekolady, kleju cukrowego czy syropu kukurydzianego. Jest to świetny i bardzo łatwy sposób na efektowną dekorację trudnej powierzchni.

Topper na bok tortu dostosowany do okazji

Dużą zaletą topperów na bok tortu jest ich wielka różnorodność. Tyczy się to zarówno kolorów, jak i ich wzorów. Bez problemów znajdziesz też ozdoby dopasowane do ważnej okazji. Poniżej prezentujemy Ci kilka pomysłów na trzy z nich.

Ślub

Żadne wesele nie może obejść się bez pysznego ciasta, które musi być oczywiście pięknie ozdobione. Topper na bok tortu doskonale sprawdzi się na tę okazję. Wspaniale będą prezentować się w tym wypadku ozdoby z imionami państwa młodych czy konturami symbolizującymi nowożeńców.

Pierwsza Komunia Święta

Toppery na bok tortu bardzo często używane są do dekoracji tortów na przyjęcie pierwszokomunijne dziecka. Warto postawić tu na klasyczne rozwiązania – grafikę symbolizującą opłatek czy napis „Pierwsza Komunia Święta” z imieniem pociechy.

Urodziny

Najważniejszą okazją, na którą pieczone są torty, są oczywiście urodziny! Topper na bok ciasta może więc przedstawiać wiek jubilata lub być poddany personalizacji i składać się z liter tworzących imię bohatera dnia. Jesteśmy przekonani, że taka wyjątkowa dekoracja wywoła uśmiech na jego twarzy w czasie tego wesołego święta.

Dodaj komentarz