Aby Twoje dziecko lepiej spało

Zapewne wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę, jak ważny dla prawidłowego rozwoju jest zdrowy i spokojny sen. Podstawowe zagadnienia w tym temacie, to przede wszystkim ustalenie i przestrzeganie godzin przeznaczonych na spanie a także odpowiednie warunki. Warto pamiętać, że aby Twoje dziecko lepiej spało, należy stworzyć mu idealne gniazdko – przytulne, bezpieczne miejsce.

W pierwszych miesiącach życia najważniejsze jest dobre łóżeczko, właściwie dobrane pościele, na początku będzie to na pewno wygodny śpiworek. Kupując artykuły pościelowe warto zwrócić uwagę na materiał, oczywiście najlepiej jeśli jest to czysta bawełna, miękka i zdrowa. Ostatnio bardzo popularna jest ekologiczne czysta, bawełna organiczna.

Najmłodsze dzieci nie zwracają jeszcze uwagi na wzory czy kolorystykę, ale dla rodziców zapewne ważne będzie, aby oferowane pościele były estetyczne, ładne i komponowały się z wystrojem pokoju dziecięcego. Starsze dzieci, które mają już ulubionych bajkowych czy filmowych bohaterów, chętnie śpią pod kołderką z wizerunkiem pierwszego idola lub bohatera bajeczki. Inny ważny element w łóżku naszej pociechy to zabawki dla dzieci, które stają się ulubioną przytulanką na dobranoc. Ze względów higienicznych i bezpieczeństwa, warto aby taka ulubiona maskotka była miła, mięciutka, nie posiadała elementów, które można oderwać, które byłyby twarde lub ostre. Ponieważ często taka zabawka dla dzieci, przeznaczona do usypiania, służy dziecku przez wiele lat, dobrze jeśli jest to „przyjaciel”, którego można wyprać. Szczególnie ważne jest to w przypadku małych alergików, których niestety dziś nie brakuje.

Dodaj komentarz