Brama garażowa – jak ją wybrać i czego unikać?

Kupno bramy garażowej wiąże się z poważnymi kosztami. Dlatego niezwykle ważne jest jej rozsądny wybór. Warto dokładnie przeanalizować wydatek jeszcze przed zamówieniem, co pozwoli nam na uniknięcie niepotrzebnych kosztów dodatkowych.

Wrota segmentowe – co powinieneś wiedzieć o jednym z najpopularniejszych rodzajów bram garażowych?

Wrota segmentowe, to wśród inwestorów jeden z najczęstszych wyborów. Nie tylko posiadają one świetne właściwości izolacyjne, ale dzięki swojej płaskiej konstrukcji umożliwiają wykorzystanie całkowitej powierzchni garażu.

Montaż bram garażowych typu segmentowego może być utrudniony, gdy na ścianach pomieszczenia znajdują się rury, belki konstrukcyjne, czy też okna. Jeśli w Twoim garażu takowe występują, to możliwe, że zainstalowanie wrót segmentowych będzie znacząco utrudnione, bądź też niemożliwe bez wykonania gruntownego remontu.

Przy montażu bram garażowych niezwykle ważne jest również pobranie prawidłowych wymiarów. Jednym z najważniejszych czynników będzie oczywiście długość garażu, która dla bram automatycznych (z napędem) nie powinna być mniejsza niż 3,3 m.

Brama garażowa – jakiej powinna być wielkości?

Użytkowanie bramy garażowej nie będzie komfortowe, jeśli na etapie jej zamówienia, nie pobierzemy właściwych wymiarów. Przede wszystkim musimy zadbać o jej dopasowanie względem samochodu, który posiadamy i będziemy w garażu umieszczać. Dobrze jest tutaj zachować pewną „zakładkę”, co w przypadku zakupu większego pojazdu w przyszłości, uchroni nas przed remontem garażu.

Kupno większej bramy garażowej to konieczność również wtedy, gdy dojazd do garażu jest utrudniony. W przeciwnym razie nie tylko możemy narazić się stratę czasu, który poświęcimy na umieszczanie we właściwym miejscu pojazdu, ale również na potencjalne uszkodzenie auta.

Nie bez znaczenia jest oczywiście sama wielkość garażu. W tym miejscu nie możemy zapominać o tym, aby odpowiednio dopasować również wysokość bramy. Zamawiając bramę odpowiednią do naszego garażu, należy mieć na względzie, że będzie ona zabierać część światła wjazdu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dobrać jej wielkość optymalnie.

Jeśli chcesz, aby Twoja brama garażowa była wykonana w odpowiedni sposób, a jej funkcjonalność dawała Ci duży komfort użytkowania, to powinieneś/aś skontaktować się z firmą, dla której bramy garażowe w Rzeszowie i ich instalacja to przysłowiowy „chleb powszedni”. Dobrze dopasowana brama garażowa pozwoli Ci cieszyć się nią przez wiele lat, nawet jeśli będziesz chciał/a wymienić samochód na większy.

Dodaj komentarz