Nie tylko w firmie i w urzędzie, czyli nietypowe zastosowania stołów konferencyjnych

Tymczasem, jak się okazuje, stoły konferencyjne z powodzeniem można również wykorzystywać w aranżacjach prywatnych mieszkań oraz domów.

Stół konferencyjny w jadalni? Czemu nie!

Stoły konferencyjne od pozostałych stołów różni przede wszystkim ich rozmiar. Aby mogły właściwie spełniać swoją domyślną funkcję, muszą posiadać wymiary zapewniające wygodne miejsce dla co najmniej kilku osób. Ta właśnie cecha stołów konferencyjnych sprawia, iż meble te doskonale nadają się jako podstawowy element jadalni.

Typowe stoły ustawiane w jadalniach zwykle posiadają standardowy, prostokątny kształt oraz niezbyt oryginalne wykonania
. Jeśli jednak mamy dużą, kilkuosobowa rodzinę lub też jeśli lubimy i często przyjmujemy u siebie większą liczbę gości (zjazdy rodzinne, spotkania towarzyskie z przyjaciółmi lub z kolegami z pracy), a przy tym chcemy postawić na wysmakowany i dość nietypowy wystrój, powinniśmy poważnie rozważyć wybór jeden z modeli stołów konferencyjnych.

Klasycznie czy nowocześnie?

Pierwszą decyzją, jaką będziemy musieli podjąć, będzie decyzja o tym, czy postawić na stół w stylu klasycznym, czy też raczej wybrać bardziej nowoczesny mebel. Decyzja ta, rzecz jasna, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób zaaranżowana jest (lub też jak chcemy ją zaaranżować) nasza jadalnia i jak aranżacja ta ma się do reszty domu. W ostatnich latach popularnością cieszy się swoisty miszmasz dekoracyjny, który każe każde z pomieszczeń domu czy mieszkania urządzać w odmiennym stylu. Należy jednak pamiętać, że styl jadalni zależeć powinien nie tyko od naszego gustu i pomysłowości, ale również od położenia i ukształtowania samego pomieszczenia. Styl tradycyjny to doskonały sposób na jadalnię, której okna wychodzą na północ lub zachód, gdzie nie ma wyjścia na taras czy do ogrodu. W takich jadalniach idealnie sprawdzą się w nowej roli ciężkie stoły konferencyjne z ciemnego drewna (dębu lub mahoniu). Z kolei pomieszczenia z dużymi oknami skierowanymi na południe oraz wschód, z drzwiami balkonowymi, wyjściem na taras lub do ogrodu, są wręcz stworzone do stylu nowoczesnego lub jednego z powstałych na przełomie wieków stylów regionalnych (styl skandynawski, styl prowansalski). W tego typu jadalniach powinno się ustawiać stoły lekkie, jasne, z jasnego drewna lub z tworzywa sztucznego i stali.

Dodaj komentarz