Długopisy reklamowe i ich znakowanie – TAMPODRUK

Tampodruk i długopisy reklamowe, czyli popularna metoda znakowania

Technika tampodruku jest idealnym rozwiązaniem, kiedy chcecie zdecydować się na długopisy reklamowe z nadrukiem. Sprawdza się do znakowania małych powierzchni i daje możliwość świetnego odwzorowania grafiki (napisu, logo) na różnych strukturach, czy też materiałach. Mówi się, że jest to metoda tzw. druku pośredniego, ponieważ wzór nie jest przenoszony bezpośrednio na długopis. Bezpośrednie przeniesienie nadruku na produkt ma miejsce w przypadku sitodruku. Tampodruk, jak jego nazwa może wskazywać – wykorzystuje tampon, którego kształt jest dopasowany do modelu znakowanego długopisu.

długopisy reklamowe

Jak odbywa się tampodruk na długopisach reklamowych?

Tampodruk to technika drukarska, która wymaga na samym początku przygotowania matrycy, a następnie specjalnej folii. Będzie ona nanoszona na światłoczułą płytkę. Kolejny krok to naświetlanie płytki. W efekcie pojawia się na niej wyżłobienie. Tak powstaje matryca z przeniesionym wzorem. Na tym etapie przygotowany element trzeba pokryć farbą i przyłożyć do matrycy silikonowy tampon, działający na zasadzie stempla. Ostatni krok to przeniesienie wzoru na długopis reklamowy.

Długopisy z nadrukiem – liczy się jakość nadruku

Kiedy myślicie o finalnym produkcie, czyli długopisie z nadrukiem który chcecie kupić, z pewnością nie interesują Was poszczególne etapy. Chcecie mieć długopis z Waszym logo i bez znaczenia jest jak on powstaje. Warto jednak zadać sobie pytania, co dostanę? Jak moje logo będzie wyglądać na materiale, który mnie interesuje? Oczywistym jest, że zamawiając produkt zależy nam na wysokiej jakości nadruku. Logotyp, hasło, e-mail, nazwa, czy cokolwiek chcemy mieć na produkcie, musi być wyraźne i widoczne. W takich właśnie przypadkach genialnie sprawdza się tampodruk, pozwalający na przeniesienie nawet niezwykle małych elementów na długopis.

Długopisy reklamowe

Tampodruk, a faktura produktu na którym go wykorzystujesz

Kolejnym atutem tampodruku jest fakt, że pozwala on na znakowanie wielu, niekiedy trudnych faktur. Wasz produkt jest chropowaty, śliski, nierówny – żaden problem. Tampodruk wypełni nawet najmniejsze szczeliny. Można go stosować na produktach zrobionych ze:

  • szkła,
  • gumy,
  • drewna,
  • plastiku,
  • i wielu innych.

Daje ogromne możliwości. Bez względu na to czy chcecie znakować ołówki, długopisy plastikowe czy metalowe – tampodruk będzie dobrym rozwiązaniem.

Długopisy reklamowe z grawerem – cena

Jaki jest koszt znakowania długopisów reklamowych tampodrukiem? Czy jeśli zależy nam na atrakcyjnej cenowo metodzie to tampodruk jest dobrym wyborem? Zdecydowanie tak. Głównie dlatego, że wykorzystując tą metodę można znakować już od 100 sztuk długopisów. Koszt wyprodukowania długopisów z nadrukiem będzie spadał wprost proporcjonalnie do ilości zamówionego produktu. Im więcej, tym taniej. Pamiętajcie że plastikowe modele będą tańsze niż metalowe.

Dodaj komentarz