Przelew natychmiastowy Express Elixir coraz częściej wybierany przez Polaków. I nic w tym dziwnego!

W dobie powszechnej bankowości internetowej wykonywanie przelewów elektronicznych nie stanowi już żadnego problemu. Zlecenie takiej transakcji zajmuję chwilę i przeważnie nic nie kosztuje. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy konieczne jest przesłanie pieniędzy na rachunek konkretnego odbiorcy w możliwie jak najkrótszym czasie. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest przelew natychmiastowy Express Elixir.


Czas to pieniądz

System Express Elixir, którego operatorem jest KIR, pozwala na realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu pomiędzy indywidualnymi użytkownikami usługi BLIK. Przelew natychmiastowy Express Elixir różni się od standardowego przelewu Elixir przede wszystkim czasem realizacji. W przypadku zwykłego przelewu bankowego czas przelania pieniędzy na konto jest uzależniony od sesji rozliczeniowych i godzin księgowania transakcji bezgotówkowych zarówno w banku nadawcy, jak i odbiorcy przelewu (np. zlecenie przelewu w piątek po południu zostanie zrealizowane dopiero w poniedziałek). Natomiast w przypadku przelewu natychmiastowego mamy gwarancję banku oraz KIR, że pieniądze trafią do odbiorcy jeszcze tego samego dnia i to w zaledwie kilka minut, a nawet sekund. Przelew Elixir jest realizowany w bardzo krótkim czasie, z pominięciem sesji rozliczeniowych.


Chcemy przelewów natychmiastowych w każdej sytuacji!

Tylko w październiku 2019 r. w systemie Express Elixir rozliczono 2,7 mln transakcji o wartości 4,29 mld zł. W analogicznym okresie 2018 r. takich transakcji zrealizowano 1,36 mln na łączną kwotę 3,02 mld zł, a więc liczba przelewów wykonanych w systemie Express Elixir w stosunku do października 2018 r. wzrosła o 99 proc., natomiast ich wartość o 42 proc. Oznacza to, że przelew natychmiastowy Express Elixir od KIR z roku na rok umacnia swoją pozycję rynkową, stając się coraz częstszym wyborem wśród konsumentów. Co więcej, badania przeprowadzone przez Kantar TNS w marcu 2019 r. pokazują, że 36 proc. klientów banków chce, aby natychmiastowa realizacja przelewu była możliwa w każdej sytuacji, kiedy dokonują transakcji na swoim rachunku bankowym.


Pieniądze na czas do ZUS i skarbówki

Za pośrednictwem systemu Express Elixir można szybko i bezpiecznie wykonać przelew na konto w innym banku niezależnie od pory dnia i tygodnia. Jedyny warunek, jaki musi zostać spełniony, aby skorzystać z takiej usługi to przynależność zarówno banku nadawcy, jak i odbiorcy przelewu do systemu Express Elixir, a tym samym obecność takiej opcji w ich ofercie. Dodatkowo, w wyniku nawiązania współpracy KIR z Narodowym Bankiem Polskim jest obecnie możliwe wykonywanie przelewów natychmiastowych do ZUS oraz organów administracji skarbowej.

Dodaj komentarz