Eksperymenty świąteczne – aranżacja okien

Możliwości jest bardzo wiele, wystarczy chcieć. Możemy kupić nowe zasłony, firany, wykorzystać sztuczny śnieg bądź dekoracyjną folie. Rynek obfituje w przeróżne produkty ułatwiające nam upiększanie okien i nie tylko. Przystrojone wnętrze nie jest tylko ozdobą domu, jest czynnikiem mającym wpływ na magiczny, radosny nastrój.

Śnieg bez śniegu
Zima nie zawsze jest dla nas łaskawa i czasem zdarza się, że święta nie są „przystrojone” białym puchem. Ale bez obawy, możemy samodzielnie go wyczarować, tworząc idealną kompozycje na oknach. Wystarczy wybrać się do sklepu i kupić sztuczny śnieg. W okresie świątecznych nie powinno być żadnego problemu z jego odnalezieniem. Wzory wykonane na szybie zależą tylko od naszej inwencji twórczej. Najłatwiejszym sposobem będzie wykorzystanie szablonów ze świątecznymi elementami, które również są dostępne w sklepach.

Stroik świąteczny
Świąteczny klimat możemy podkreślić również dzięki stroikom, zarówno tym kupionym w sklepie jak i zrobionym samodzielnie. Bożonarodzeniowe stroiki najczęściej zrobione są z sosnowych gałązek oraz podstawy, czyli świeczki. Dodatkowo możemy je ozdobić wstążkami, babkami lub innymi świątecznymi akcentami. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się już na tego typu dekoracje nie możemy zostawiać płonącej świeczki bez nadzoru. Ponadto musimy również pamiętać o podstawce, by kapiący wosk nie lądował bezpośrednio na parapecie.

Świąteczny duet
Dekoracja szyb i parapetu to jedno, największą ozdobą okien są zasłony oraz firany. W okresie świątecznym warto przede wszystkim zadbać o to by ten duet współgrał z całością wnętrza. Na rynku jest bardzo duży wybór dekoracji okiennych, przede wszystkim ciekawych kolorystycznie firan, oraz stylowych zasłon. Kolorowe wstążki, eleganckie klamry, wiszące kryształki, wszystkie te elementy tworzą magiczny klimat. Jeżeli nie masz pomysłu na stworzenie własnej kompozycji, warto zajrzeć do gazet oraz Internetu w celu odnalezienia inspiracji. Więcej na temat dekoracji okiennych znajdziesz na: http://www.oknoart.pl/

Dodaj komentarz