Euro 2012 szansą na rozwój inwestycji budowlanych

Z organizacja tak wielkiej imprezy sportowej wiążą się przede wszystkim różnego rodzaju inwestycje budowlane. Wśród nich z pewnością znajdzie się przebudowa obecnych stadionów, a także budowa zupełnie nowych, co ma na celu dorównanie europejskim standardom. Jednakże niestety nie tylko pod tym względem jesteśmy w tyle, a każdy kto jeździ autem jest tego świadom. Mowa oczywiście o stanie naszych polskich dróg. Z tego też względu głównym i chyba najcięższym zadaniem dla organizatorów jest wybudowanie setek kilometrów nowych autostrad, których jest u nas tak mało.

Jest to o tyle ważne, gdyż kibice muszą mieć możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy stadionami, na których odbywać się będą mistrzostwa. Niestety jednak prawie wszystkie nowe inwestycje stoją pod znakiem zapytania z powodu licznych opóźnień, z powodu których nie wiadomo czy nawet dwa lata po Euro 2012 oddane zostaną porządne autostrady płatne, nie mówiąc już o bezpłatnych drogach ekspresowych.

Nie zapominajmy także, że przygotowania tak wielkiej ilości sportowych kibiców objęły także hotele, które to przecież muszą pomieścić ogromną liczbę gości. Wszystko to sprawia, że Polska stanęła aktualnie przed jednym z największych wyzwań budowlanych, a czy wyjdzie z niego zwycięsko to się jeszcze okaże. Nam, jako obywatelom pozostaje jedynie mieć nadzieję, że tak.

Dodaj komentarz