Kwarantanna Serial

Film o Koronawirusie COVID-19 (SARS-CoV2) na Netflix – kiedy premiera?

Koronawirus to wyrażenie, które w ostatnim czasie zyskało ogromną popularność. Wszystko przez wirusa COVID-19, który obecny jest w niemalże każdym kraju i z dnia na dzień liczba ofiar spowodowana koronawirusem jest coraz większa.

Chodzi tutaj dokładnie o koronawirusa SARS-CoV2 przez którego zmarło już ponad 6000 osób z całego świata, a ta liczbą ciągle rośnie. Na razie nie ma szczepionki, ani jakiejkolwiek metody na ograniczenie liczby ofiar spowodowanej przez tą chorobę.

Film o Koronawirusie – kiedy?

Film o Koronawirusie to tylko kwestia czasu, gdyż Netflix, bądź inny producent filmowy z pewnością zdecyduje się na zrealizowanie takiej produkcji. Dokładnej nazwy filmu niestety jeszcze nie znamy, ani nie wiemy kiedy możemy spodziewać się takiego filmu, jednak pewne jest to, że taki film się pojawi.

Nie są znane jeszcze skutki tej choroby, gdyż sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie i liczba ofiar ciągle rośnie, jednak gdy tylko sytuacja się poprawi spodziewać możemy się takiej produkcji.

film o koronawirusie

Film o wirusie – jaki?

Oczywiście istnieją już filmy o wirusach i epidemiach, gdyż są to tematy bardzo popularne. W czasie paniki związanej z koronawirusem coraz więcej osób szuka takich produkcji, by choć trochę naświetlić sobie temat całej epidemii.

Film o epidemii – zestawienie z ocenami

Pandemia (6,7 z 367 ocen)

Pandemia – jest to serial dokumentalny, który znaleźć można w internetowej wypożyczalni Netflix. Składa się on z sześciu odcinków, w którym omawia się epidemię grypy i odry w Stanach Zjednoczonych oraz innych rodzajów gryp – ptasiej w Indiach oraz Eboli w Afryce. Wątek szczepionek jest tam poruszony w większym stopniu wraz z innymi problemami życia codziennego – polityki oraz koncernów farmaceutycznych.

Helix (6,3 z 4190 ocen)

Serial, który posiada łącznie 26 odcinków podzielonych na dwa sezony (po 13 odcinków na sezon) zrealizowany w latach 2014 (I sezon) oraz 2015 (II sezon). Cała fabuła serialu oparta jest o opanowaniu oraz eliminacji wirusa, który rozprzestrzenił się w stacji badawczej. Bohaterami serialu są naukowcy z Centrum Zwalczania Chorób, którzy wyruszyli na Arktykę. Po przybyciu na miejsce zastali coś takiego czego nigdy wcześniej nie widzieli – wirus, który stawia pod znakiem zapytania całą ludzkość.

serial o epidemii

Kwarantanna (7,4 z 3801 ocen)

Opinią naszej redakcji jest to jeden z najlepszych produkcji opisujących różnego rodzaju epidemię. Składa się z 13 odcinków, w których cała fabuła opiera się na tajemniczej epidemii, która wybuchła na Atlancie. Całe miasto objęto kwarantanną, w którym ludzie walczą ze śmiertelnym wirusem w momencie gdy władze poszukują lekarstwa. Głównym bohaterem jest policjant Lex Carnahan, który odkrywa, że jego dziewczyna oraz najlepszy przyjaciel są uwięzieni w epicentrum choroby.

Ocaleni (7,3 z 745 ocen)

Serial z 2008 roku wyprodukowany przez BBC opowiadający o grupie ludzi, którzy przeżyli wirusa, który zabija ponad 90% populacji. Jest to nieznany szczep grypy, na którego nie ma skutecznego leku.

Dodaj komentarz