Internetowa giełda motoryzacyjna – jej zalety i wady

W ostatnich latach w Internecie coraz bardziej popularne stały się serwisy ogłoszeniowe dedykowane sprzedającym i kupującym zarówno części samochodowe jak i całe pojazdy –  internetowe giełdy motoryzacyjne. Jest to przyjemna alternatywa dla tradycyjnej autogiełdy. Większość ogłoszeń samochodowych publikowanych w serwisie posiada kilka zdjęć, a także specyfikacje techniczną samochodu, stąd można przyjrzeć się ofercie i zdecydować się na ewentualny kontakt z właścicielem i oględziny samochodu czy innego pojazdu. Co jest dużą zaletą motoryzacyjnych serwisów ogłoszeniowych, serwis pozwala na ogólne zorientowanie się w cenach dla sprecyzowanych kryteriów wyszukiwawczych i wstępne stwierdzenie jakiej klasy pojazdy dostępne są w kwocie, jaką potencjalny klient jest w stanie wydać. Kolejną zaletą jest łatwiejsza możliwość znalezienia nietypowych pojazdów czy części do takowych. Takie ogłoszeniowe serwisy oferują właściwie takie same możliwości jak tradycyjna giełda jednakże nie ograniczają w czasie i miejscu. Czy nie warto skorzystać z takiej alternatywy zamiast uczestniczyć zgiełku i to o wczesnych godzinach niedzielnego poranka?
Jako wadę internetowych ogłoszeń motoryzacyjnych można wymienić sytuację w której prezentowane dane i zdjęcia dotyczące pojazdu  są przygotowane tak, że trudno z nich określić faktyczny stan pojazdu –  stracimy czas na oględziny pojazdu, który nie spełnia naszych oczekiwań.
Niekiedy zaletą tradycyjnej giełdy jest możliwość skorzystania z okazji kupienia wyjątkowo dobrego sprzętu w bardzo niskiej cenie, przykładowo gdy ktoś chce się „pozbyć” jakiegoś sprzętu.
Ogólnie rzecz biorąc internetowa giełda motoryzacyjna posiada więcej zalet niż wad. Każdy jednak indywidualnie wybiera gdzie dokonać zakupu. Wydaje się jednak rozsądnym skorzystanie z takiej alternatywy – przynajmniej warto przejrzeć bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne a dostępnych serwisów tego typu jest wiele.

Dodaj komentarz