Jak udoskonalić wnętrze swojego samochodu?

Istnieje dużo dodatków do naszego samochodu, które mogą mieć pozytywny wpływ na wygląd jego wnętrza. Jeśli nudzi Cię ten sam wygląd samochodu od lat lub po prostu chcesz aby Twoje auto było wyjątkowe zapraszam do zapoznania się z dalszą treścią artykułu.

Gałka zmiany biegów jest elementem, który zużywa się z czasem. Zwykłe plastikowe gałki potrafią przeżyć auto, jednak te wykonane z materiałów milszych dłoni jak skóra wymagają wymiany raz na jakiś czas. Wielu kierowców ma nawyk trzymania dłoni na gałce zmiany biegów co powoduje szybsze zużycie elementu tym bardziej jeśli kierowca nosi np. obrączkę. Ceny wahają się od kilkunastu złotych do kilkuset. Przed zakupem warto sprawdzić jak gałka leży w dłoni.

Mieszek dźwigni zmiany biegów nie jest elementem znacznie zmieniającym wygląd wnętrza naszego auta jednak jeśli jest on zniszczony potrafi oszpecić całą resztę. Jeśli widać znamiona jego zużycia warto zaopatrzyć się w nowy. Ceny mieszków zaczynają się od 20zł dla popularnych modeli aut w górę.

Pokrowiec na fotel jest elementem który ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Nie zmienia to faktu, że rodzajów pokrowców mamy zdecydowanie więcej niż możliwości wyboru wyglądu fotelów podczas kupna auta. Jest to powód dlaczego chcąc dopasować wygląd wnętrza naszego pojazdu pod siebie powinniśmy się w nie zaopatrzyć. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem są maty grzejące, które potrafią poprawić komfort podróży w zimowe dni. Ceny mat zaczynają się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Dobrą informacją jest to, że dany model pasuje do zdecydowanej większość aut.

Dywaniki, szczególnie te welurowe, zużywają się z czasem pogarszając wygląd wnętrza naszego pojazdu. Warto wtedy zaopatrzyć się w nowe. Od naszych osobistych preferencji zależy czy wybierzemy gumowe czy welurowe. Należy jednak liczyć się z faktem, że welurowe wymagają więcej pracy, jednak przez wielu uważane są za ładniejsze.

Rączki, uchwyty, korbki jako elementy najczęściej używane są narażone na zużycie tak samo jak gałka zmiany biegów. W wielu modelach możemy je wymienić bez większych problemów w całkiem przyzwoitej cenie.

Podsumowując, możemy odświeżyć wnętrze naszego auta wydając nieznaczną ilość pieniędzy. Mamy tez możliwość zmiany niektórych elementów na nieoryginalne, które niejako dopasują samochód do naszych indywidualnych potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy z: www.autoparto.pl/wnetrze-auta/

Dodaj komentarz