Jak urządzić pokój w oczekiwaniu na dziecko

Ciąża to nie tylko okres wyczekiwania na dziecko, to także czas, kiedy można wszystko dla niego przygotować. I bynajmniej nie trzeba się tylko ograniczać do ubranek czy wózka, ale można zastanowić się nad pokojem, który będzie przystosowany do potrzeb, które niemowlaki już posiadają. Takie zorganizowanie przestrzeni to nie tylko zwykła aranżacja wnętrza, to głównie połączenie potrzeb dziecka i matki, aby zagospodarowana przestrzeń była funkcjonalna i ułatwiała podstawową opiekę nad dzieckiem.

Małe dziecko potrzebuje komfortowego łóżeczka o wymiarach, które sprawdzi się w pierwszych miesiącach, jak i wówczas, gdy dziecko będzie starsze. Szczebelki powinny być rozstawione w takiej szerokości, aby dziecko nie miało możliwości wcisnąć między nie główki. Materac powinien mieć możliwość regulacji, aby wysokość leżyska przystosować do wieku dziecka. Łóżeczka często są wyposażone w dodatkowe, praktyczne elementy, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Zdarza się, że mają szufladki i wysuwany blat do przewijania. Takie rozwiązanie jest korzystne w przypadku małych pomieszczeń. Jeśli pokoik dla dziecka jest przestronny, a łóżeczko nie jest wyposażone w dodatkowe akcesoria, wówczas konieczny staje się przewijak. Tutaj warto zastanowić się nad wymiarami, ponieważ na blacie powinny zmieścić się kosmetyki dla dziecka. Wśród mebelków nie może zabraknąć szafeczki na ciuszki dla dziecka. Może to być również komoda, której blat pełni funkcję przewijaka.

Nie warto czekać do ostatniej chwili z urządzaniem pokoju dla dziecka. Aby przestrzeń była optymalnie zorganizowania, trzeba dobrze przemyśleć każdy jej aspekt. W pokoiku nie musi być dużo rzeczy, ale powinny się znaleźć łóżeczko, szafeczka lub komoda, przewijak. Pokoik ma być przyjemny dla dziecka i wygodny dla matki, która przecież będzie tam spędzać wiele czasu.

Dodaj komentarz