Grzejnik

Jaki grzejnik do łazienki?

Planując remont lub budując dom zaopatrzamy wszystkie pomieszczenia. Kupujemy meble, malujemy ściany oraz montujemy instalacje. Jedną z nich jest instalacja grzewcza. Gdy zdecydujemy się na ogrzewanie na prąd, wówczas należy wybrać odpowiednie kaloryfery. Jaki wybrać do łazienki?

Najważniejsze cechy grzejnika na prąd

Grzejniki na prąd to nowoczesność. Zatem wiele z nich oferuje ciekawe funkcje, które usprawnią jego pracę i zminimalizują koszty. Są to między innymi:

  • CHILD – funkcja, która ogranicza grzanie na powierzchni grzejnika, przez co dziecko nie może się oparzyć. Jest to funkcja w grzejnikach, które dedykowane są rodzicom na przykład do pokoju dziecka czy salony, ale warto zastosować je w całym domu.
  • Funkcja wykrywania otwartego okna – wyłącza ona automatycznie grzanie wówczas, gdy wykryje otwarte okno, czyli gdy temperatura pomieszczenia spadnie nagle o kilka stopni. Pozwala to na wyeliminowanie produkowania pustej energii i ograniczenie kosztów.
  • TURBO – pozwana na natychmiastowe nagrzanie pomieszczenia do oczekiwanej temperatury, co pozwala nagrzać szybko do kąpieli na przykład w łazience lub rano gdy zbieramy się do pracy. Szybkie nagrzanie pozwala na mniejsze wykorzystanie energii, co wpływa na niższe koszty.
  • Programowanie tygodniowe – pozwala na zaprogramowanie systemu grzania na cały tydzień, inaczej mówiąc planujemy o której godzinie lub porze dnia, temperatura ma wynosić tyle a tyle.
  • NIGHT – funkcja ta pozwala na automatyczne obniżenie temperatury grzania w nocy na przykład o kilka stopnie.

Co powinien mieć grzejnik elektryczny do łazienki?

Grzejnik na prąd do łazienki powinien mieć odpowiednią ochronę przed wodą oraz szczelność np. IP44. Sprawdźmy to, zanim zakupimy grzejnik do łazienki. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ jeśli grzejni nie będzie posiadał odpowiedniej szczelności może prowadzić to do:

  • produkowania pustej energii i zwiększania kosztów miesięcznych
  • uszkodzenia grzejnika lub całego systemu grzania
  • zwiększenia kosztów poprzez produkowanie energii oraz ewentualne uszkodzenia.

Dodaj komentarz