Jakie ozdoby na choinkę z hoho-choinka.pl?

Jakie ozdoby na choinkę z hoho-choinka.pl?

Żywa choinka – jak przystroić drzewko?

Czy zauważyłeś, że w świecie dekoracji bożonarodzeniowych również obowiązują trendy? Jeśli masz komplet starych dekoracji, to być może warto uzupełnić je o nowe elementy, by przystroić swoją żywą choinkę ozdobami godnymi 2020 roku!

Najnowsze trendy i  ozdoby na choinki

Jeśli chodzi o ozdoby świąteczne, to źle przyjmują się próby zmiany tradycji. Choinki ozdobne ze szkła czy metalu po jednym sezonie lądują zwykle w piwnicy lub zostają przekazane dalej, bo nie sprawdzają się, tak jak klasyczne drzewka. Obecnie choinki są często ozdabiane tak, by przypominały oszronione drzewka w zimowym lesie. Jak uzyskać taki efekt?

  • Śnieg w spray’u pozwoli oszronić gałązki.
  • Niektóre gatunki drzewek mają już srebrzysty kolor, który kojarzy się ze szronem. Również sztuczne choinki występują fabrycznie w ,,oszronionej” wersji.
  • Szklane, przezroczyste bombki czy plastikowe, śniegowe bałwanki świetnie wpisują się w ten klimat.
  • Dekoracja drzewka i ozdoby mogą być utrzymane w kolorach naturalnego drewna, bieli i błękitu, by stworzyć ,,mroźny” klimat.
  • Sprawdzają się srebrne i szampańskie elementy na choince.
  • Taki klimat uzupełnią proste, złote światełka lub przezroczyste gwiazdki.

Poza samym drzewkiem bardzo modne są stroiki z naturalnej choinki ozdobnej o atrakcyjnym pokroju igieł. Sam taki wieniec już jest ozdobą; wystarczy kilka prostych elementów dekoracyjnych, by go dodatkowo wzbogacić. Jeśli chodzi o wielkość modnych w tym roku bombek, to dominują średnie i małe.

Choinki ozdobne w stylu retro

Pewnie zauważyłeś, że ostatnio do łask wracają klasyczne, znane z historii imiona dla dzieci. Podobnie jest z oprawą świąteczną – Polacy coraz chętniej sięgają do tradycji, zamiast polegać na przypadkowych ozdobach z marketu. Na fali trendu ekologicznego bardzo popularne stają się ozdoby na choinki ze słomy czy papieru, takie jak te, które robiły nasze babcie. Możesz je kupić lub wziąć udział w warsztatach robienia takich ozdób. Lokalne, polskie rzemiosło pięknie uzupełnia rodzinny charakter świąt.

Inną inspiracją dla dekoratorów wnętrz są ostatnio lata 90. Zauważasz to pewnie w modzie, filmach i architekturze. Również choinki ozdabia się dziś podobnie, jak na początku tej dekady. Skąd czerpać inspirację? Przypomnij sobie świąteczne odcinki ,,Przyjaciół” lub ,,Kevina samego w domu”. Choinki przystrajano wówczas ,,na bogato”, z licznymi świecidełkami, łańcuchami, a w przypadku Polski – również z tzw. włosem anielskim. Obowiązywała prosta i ograniczona paleta kolorystyczna: w grę wchodziły choinki ozdobione na czerwono, złoto i zielono.

Ozdoby były głównie plastikowe i szklane. Najczęściej klasyczne bombki lub proste, świąteczne kształty prezentu, rózgi czy gwiazdy betlejemskiej. Być może masz jeszcze takie ozdoby na choinkę na swoim pawlaczu. Nie pozbywaj się ich, bo właśnie wracają do łask.

Choinki ozdobne – jakie gatunki?

Sam gatunek drzewka świątecznego może być bardziej lub mniej ozdobny Choinki o najwyższych walorach, jeśli chodzi o wygląd, to:

  • jodła srebrna – tworzy magiczną oprawę jak z bajki,
  • jodła kaukaska – idealnie uzupełnia klasyczną oprawę świąt,
  • jodła koreańska – zapewni nietypową oprawę biura czy ogrodu,
  • sosna czarna – regularny pokrój pozwala jednolicie udekorować drzewko.

Nie ma znaczenia, jakiej wysokości jest Twoja choinka. Ozdobne są wszystkie rozmiary, od małych choineczek, które możesz przystroić papierowymi dekoracjami, po wielkie choinki jak z ,,Opowieści Wigilijnej’’. Zobacz, jakie choinki ozdobne możesz zamówić na święta do swojego domu na stronie: https://hoho-choinka.pl/sklep/. To oferta dla mieszkańców Warszawy i miejscowości, takich jak Piaseczno czy Pruszków. Jeśli zamówisz swoją choinkę z dostawą, możesz wybrać większy rozmiar, bo nie musisz martwić się o niedogodności w transporcie.

Dodaj komentarz