Kalendarz ze zdjęciami – fotografie na czasie

Fotokalendarz to innowacyjna odpowiedź dzisiejszego rynku technologii cyfrowej na tradycyjne, mało atrakcyjne wizualnie kalendarze. Prawdziwą furorę robią ostatnio aplikacje pozwalające na projektowanie własnego fotokalendarza drogą online.

Główną zaletą kalendarza ze zdjęciami jest możliwość wykorzystania do jego realizacji prywatnych fotografii zarówno tych aktualnych, jak i starszych, które często pozostają zapomniane lub poniewierają się po rodzinnym domu.

Fotokalendarz obecnie pełni coraz częściej funkcję oryginalnego sposobu przedstawienia siebie, swoich najbliższych oraz najważniejszych momentów z życia. Kalendarz ze zdjęciami może zostać przygotowany w różnorodnych wymiarach, stylach i technikach, co daje możliwość stworzenia jedynego w swoim rodzaju dzieła z pogranicza fotografii i projektowania graficznego.

Dzięki najnowszej technologii teleinformatycznej taki kalendarz ze zdjęciami można zaprojektować we własnym zakresie drogą online. Służą do tego specjalne programy oferujące mnogość dostępnych szablonów, kompozycji oraz efektów. Taka forma kreowania fotokalendarza jest niezwykle wygodna i prosta w obsłudze, a intuicyjny charakter aplikacji pozwala na dostosowanie projektu do konkretnych oczekiwań projektanta.

Rodzaje fotokalendarzy:

  • ścienne kalendarze ze zdjęciami (A2, A3, A4) – są to wersje kalendarzy, które można przygotować w wersji miesięcznej lub całorocznej, a także tzw. kalendarze trójdzielne, czyli wysokie i wąskie warianty na trzy miesiące; w tych wersjach zaprezentowany jest poprzedni, teraźniejszy oraz przyszły miesiąc,
  • biurkowe kalendarze ze zdjęciami – jak sama nazwa wskazuje, są to kalendarze tworzone z przeznaczeniem do umieszczania ich na biurkach, stołach i innych tego rodzaju meblach; jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które spędzają mnóstwo czasu za biurkiem, np. wykonując obowiązki służbowe w pracy; biurkowe fotokalendarze mogą zostać przygotowane zarówno w wariantach miesięcznych, półrocznych, jak i całorocznych; bardzo często obok fotografii, biurkowe kalendarze ze zdjęciami mają wygospodarowane również miejsce na ewentualne notatki właściciela kalendarza,
  • terminarz ścienny – projekt takiego kalendarza, oprócz kalendarium miesięcznego na notatki, oferuje użytkownikom dużo miejsca na ulubione zdjęcia; pozwala również na wykorzystanie wielu kalendariów i szablonów, dzięki którym można stworzyć oryginalny i indywidualny produkt.

Więcej informacji na temat kalendarza ze zdjęciami można znaleźć pod adresem: http://www.odbitki.fotojoker.pl/fotokalendarze.html

Dodaj komentarz