Podkarpackie masowo inwestuje w swój rozwój

Rok 2015 przyniesie mieszkańcom woj. podkarpackiego liczne inwestycje budowlane, które mają usprawnić infrastrukturę regionu oraz wspomóc zaplecze kulturalno-biznesowe południowo-wschodniej części Polski.

Dzięki przystąpieniu Polski do struktur Unii Europejskiej inwestycje, czyli nakłady gospodarcze na tworzenie lub zwiększenie majątku trwałego, wpisały się na stałe w obraz gospodarczy naszego kraju. Szczególnie duży rozmach inwestycyjny przeżywa obecnie województwo podkarpackie, w którym to w 2015 roku oddane do użytku mają być takie projekty, jak m.in. odcinek autostrady A4, centrum wystawienniczo-kongresowe w Jesionce czy też muzeum Polaków ratujących Żydów w Markowej.

Jak podaje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, budowany odcinek A4 zostanie ukończony, wg deklaracji nowego wykonawcy trasy, do końca 2015 roku. Fragment autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem liczy ponad 41 km. Odpowiedzialne za przebieg prac jest konsorcjum Budimex i Strabag. Wartość kontraktu wykonawczego opiewa na kwotę ponad 719 mln zł.

Dodatkowo na rozwój infrastruktury drogowej zaplanowano wygospodarowanie z budżetu podkarpackiego sumy ponad 137 mln zł. Wśród 12 przewidzianych inwestycji drogowych znalazły się takie projekty, jak: budowa wschodniej obwodnicy miasta Brzozowa, rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 869 na linii węzeł A4 – Rzeszów Zachód i węzeł S-19 Jasionka, rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 892 na odcinku Zagórz – Komańcza oraz stworzenie trasy obwodowej Mielca. W samym Rzeszowie ma powstać do końca 2015 roku najdłuższy most w mieście łączący ulice Rzecha z Lubelską.

Ważną inwestycją, która ma być oddana na Podkarpaciu w br. jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jesionce. Inwestycja, warta 130 mln zł, składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą budynków, które będą eksploatowane jako powierzchnie kongresowe oraz wystawienniczo-biurowe. Łączna powierzchnia Centrum ma wynosić ponad 27 tys. m2.

Również w tym roku ma zostać oddane do użytku Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej k. Łańcuta. Inwestycja została oszacowana na blisko 7,3 mln zł. Będzie to pierwsze w Polsce Muzeum, którego tematem przewodni wystaw będą Polacy narażający w czasie II wojny światowej życie, aby pomagać Żydom.

Rok 2015 to bez wątpienia okres obfity w inwestycje na Podkarpaciu. Zapewni to niewątpliwie szybszy rozwój tego regionu Polski, co dodatnio wpłynie na zarówno na gospodarkę lokalną, jak i narodową.

Więcej informacji na temat inwestycji w Podkarpackim można znaleźć pod adresem: https://www.ppg24.pl/klimat-dla-biznesu/inwestycje

Dodaj komentarz