kristen stewart

Kim jest Kristen Stewart? Wiek, Instagram, kariera aktorska i wzrost

Kim jest Kristen Stewart?

Kristen Stewart jest amerykańską aktorką urodzoną w Los Angeles w Kalifornii. Ojciec John Stewart był producentem telewizyjnym, a matka Jules Mann-Stewart jest filmowcem. Jules została adoptowana w 1953 roku przez żydowską parę z Kalifornii, Normę i Bena Urmanów. Wykonała test DNA wskazujący, że jeden z biologicznych dziadków Kristen ze strony matki był Żydem aszkenazyjskim.  Aktorka ma dwóch adoptowanych braci Taylora i Danę, a także biologicznego brata Camerona Stewarta. Jej matka po 27 latach małżeństwa złożyła 2012 roku wniosek o rozwód. Aktorka dorastała w dolinie San Fernando Valley i do siódmej klasy uczęszczała do lokalnej szkoły. Następnie zaangażowała się w aktorstwo i kontynuowała naukę na odległość, aż do ukończenia liceum. Kristen myślała, że zostanie scenarzystką lub reżyserką z powodu rodziców pracują w przemyśle rozrywkowym jako nie-aktorzy. Aktorka powiedziała: „Nigdy nie chciałem być w centrum uwagi – nie byłem dzieckiem „chcę być sławny, chcę być aktorem”. Nigdy nie szukałem aktorstwa, ale zawsze ćwiczyłem swój autograf, ponieważ kocham długopisy.”

Kariera aktorska

W szkole podstawowej, gdy miała zaledwie osiem lat, zauważył ją agent na przedstawieniu bożonarodzeniowym. Po rocznym przesłuchaniu dostała pierwszą rolę w telewizyjnym filmie Disney Channel „Metamorfoza”. Film miał swoją premierę w 15 maja 1999. W następnym 2020 roku zagrała w filmie familijnym „Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas!”. Wystąpiła także w niezależnym dramacie „Witamy w naszej dzielnicy” (2001) jako Sam Jennings chłopczyca córka samotnej matki Annette Jennings (Patricia Clarkson) z problemami. Kristen zagrała w 2002 roku ponurą diabetyczkę Sarah Altman córkę rozwiedzionej matki Meg (Jodie Foster) w thrillerze „Azyl” w reżyserii Davida Finchera. Film miał swoją premierę 29 marca 2002. Za swój występ była nominowana do nagrody Young Artist Award. Krytycy porównali film do twórczości Alfreda Hitchcocka zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Film zarobił w sumie 197,1 miliona dolarów na całym świecie. Następnie Stewart została obsadzona thrillerze, w reżyserii Mike’a Figgisa pod tytułem „Cold Creek Manor” wcielając się w córkę Cooper Tilson (Dennisa Quaida) i postaci Leah Tilson (Sharon Stone). Stewart za role w filmie otrzymała kolejną nominację do nagrody Young Artist Award. Z powodu jej nieregularnego harmonogramu zaczęła od tego momentu naukę w domu. W 2004 mając 14 lat, wcieliła się w swoją pierwszą główna rolę Maddy, w komedii-przygodowej dla młodzieży „Łapcie tę dziewczynę” u boku Maxa Thieriota i Corbina Bleu. Tego samego roku wciela się w postać Lili w thrillerze „Mroczne dziedzictwo” reżyserii Davida Gordona Greena.

W 2005 roku zagrała rolę Lisy Budwing w filmie fantasy-przygodowym „Zathura – Kosmiczna przygoda”. Lisa Budwing to nieodpowiedzialna starsza siostra dwóch małych chłopców. Podczas grania w grę planszową zamieniają swój dom w statek kosmiczny. Film został doceniony przez krytyków i miał swoją premierę 11 listopada 2005. 16 listopada 2007 roku Summit Entertainment ogłosiło, że Kristen Stewart zagra główną bohaterkę 17-letnią Bellane Swan, w romantycznym filmie fantasy „Zmierzch”. Film jest oparty na powieści Stephenie Meyer – Zmierzch.

Kristen Stewart – wzrost i wiek

Aktorka urodziła się 9 kwietnia 1990 w Los Angeles. Stewart ma 165 cm wzrostu.

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kristen_Stewart.jpg licencja Creative Commons

Kristen Stewart – Instagram

Dodaj komentarz