klimatyzacja domowa

Klimatyzacja domowa – od luksusu do standardu

Nie tak dawno temu, bo raptem kilka lat wstecz, klimatyzacja domowa uchodziła za synonim luksusu. O ile była już ona powszechnie montowana w biurach, sklepach, restauracjach czy budynkach użyteczności publicznej, o tyle na klimatyzację do domu decydowało się niewiele osób. Z uwagi na ceny pozwolić sobie na nią mogli bowiem jedynie ludzie zamożni. Z biegiem czasu wiele się jednak zmieniło i klimatyzacja domowa (https://sm-project.pl/klimatyzacja/) powoli staje się standardem.

Klimatyzacja domowa – co masz do wyboru?

Najogólniej rzecz ujmując, klimatyzatory domowe podzielić można na stacjonarne (typu split) oraz przenośne. Klimatyzatory typu split, bo to nimi zajmiemy się tu szerzej, montowane są na stałe, a wśród nich wyróżnić można cztery rodzaje: klimatyzatory ścienne, kasetonowe, przypodłogowe oraz kanałowe. W przypadku klimatyzatorów ściennych jednostkę wewnętrzną instaluje się na ścianie, z reguły w okolicach sufitu. Jeśli chodzi o klimatyzatory kasetonowe to nadmuch montowany zostaje w podwieszanym suficie. Co zaś tyczy się klimatyzatorów przypodłogowych, jednostkę umieszcza się przy podłodze. Klimatyzatory kanałowe wykorzystywane są w domach i mieszkaniach z podwieszanym sufitem, wymagany jest jednak m.in. prawidłowy dobór urządzenia pod kątem sprężu dyspozycyjnego.

Klimatyzacja do domu – jakie są jej funkcje?

Co istotne, klimatyzacja domowa pełni więcej ról niż tylko chłodzenie pomieszczenia w czasie upałów. Nowoczesne klimatyzatory ścienne regulują w pomieszczeniu wilgotność względną powietrza, odprowadzając z niego nadmiar wilgoci. Co za tym idzie, korzystając z takiego urządzenia, nie tylko otrzymujesz optymalną temperaturę, ale również odpowiednią wilgotność. To nie wszystko, klimatyzacja do domu może także mieć także funkcję ogrzewania powietrza, co przyda się w okresie przejściowym, kiedy nie działa jeszcze centralne ogrzewanie. Nic zatem dziwnego, że klimatyzacja domowa cieszy się tak dużą popularnością.

Dodaj komentarz