zaproszenia ślubne

Organizacja wesela – lista

Dla większości z nas dzień wesela jest jednym z najważniejszych dni naszego życia. Pragniemy, by wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i idealnie dopasowane. Jednak urządzenie uroczystości weselnej nie jest takie proste i stanowi dla nas ogromne wyzwanie. Jest to czas poszukiwań, przemyśleń oraz trudnych decyzji. Dotyczy on wielu ważnych rzeczy o których należy pamiętać, jak np. wybranie sali, orkiestry, zaproszeń ślubnych, sukni itp. Od czego należy zacząć? O czym musimy pamiętać przy organizowaniu wesela?

Planowanie wesela – od czego zacząć?

Jesteście po zaręczynach. Wszyscy Wam gratulują i pytają o wesele, a Wy nie wiecie od czego zacząć. Tak upływa czas i nie możecie zapanować nad mnogością pomysłów i inspiracji. Na początek, w tym cały szaleństwie, usiądźcie razem i sporządźcie listę wszystkich spraw, które musicie załatwić przed ślubem. Do tego może się przydać organizer ślubny, który zawiera kalendarz oraz przewodnik ułatwiający zaplanować to wyjątkowe wydarzenie. Prowadząc taką listę czy organizer z pewnością w odpowiednim terminie załatwicie wszystko i o niczym nie zapomnicie.

zaproszenia ślubne

Co dalej?

W organizowaniu ślubu na początku najważniejsze jest określenie daty ślubu oraz jaki on będzie, czy cywilny czy konkordatowy. Później określcie wstępną listę gości, gdyż od tego będzie zależeć zarezerwowanie sali. Na tym etapie wybierzcie także orkiestrę lub DJ-a oraz kamerzystę i fotografa. Następnie zajmijcie się wszystkimi formalnościami prawnymi oraz kościelnymi. Gdy to załatwicie możecie zająć się resztą.

Co po formalnościach?

Teraz przyszedł czas na te przyjemniejsze rzeczy. W pierwszej kolejności zastanówcie się i wybierzcie motyw przewodni, który będzie łączył wasz ślub i wesele w spójną całość. Poszukajcie tej wymarzonej suki ślubnej, eleganckiego garnituru oraz obrączek – symbolu waszego małżeństwa. Wybierzcie swoich świadków, wystrój sali, kompozycje kwiatowe oraz zajmijcie się papeterią. Ważne jest by zaproszenia ślubne, winietki na stół, śpiewniki, karty menu czy tablica z usadowieniem gości posiadały motyw przewodni wesela. Nie zapomnijcie by zakupić prezenty dla swych rodziców w podziękowaniu za ich trud wychowania oraz przygotujcie ciekawe upominki dla swych biesiadników, które wręczycie w podzięce za przybycie.

Dodaj komentarz