Podstawowe informacje o interim management

Podstawowe informacje o interim management

Od niedawna, coraz częściej słyszy się o interim management (IM). Rozwiązanie to jest najczęściej stosowane przez korporacje oraz przez średnie przedsiębiorstwa. Czym jest i w jakich sytuacjach korzysta się z IM?

Czym jest IM?

Intermin management to innymi słowy „tymczasowe zarządzanie”. Pod tym pojęciem kryje się wiele obowiązków i zadań, które mają na celu osiągnięcie konkretnych ustalonych rezultatów biznesowych. Wszystkie działania w zakresie IM są zdefiniowane i nakierowane na osiągnięcie konkretnych celów. Skorzystanie więc z usług Intermin Menagera jest równoznaczne z podniesieniem wartości organizacji.

Praca projektowa, która jest podstawowym elementem modelu IM, ma swój określony czas wykonania i skonkretyzowany cel. Dzięki temu cieszy się dużym zainteresowaniem korporacji oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

remar.pl

Profil Intermin Menagera

Specyfika tej dziedziny zarządzania jest bardzo konkretna. Dlatego na stanowisku Intermin Menagera może znajdować się tylko wysokiej klasy specjalista. Oprócz obowiązkowych udokumentowanych sukcesów, ekspert musi posiadać bogate doświadczenie na najwyższych szczeblach zarządzania.

Kiedy korzysta się z pomocy IM?

Firmy decydują się na korzystanie z tego typu rozwiązań najczęściej w sytuacjach, które wymagają wprowadzenia zmian w firmie. Dlatego też, specjaliści zajmujący się IM, są kojarzeni z działaniami restrukturyzacyjnymi. Doświadczenie i pomoc takiego Menagera jest niezastąpiona w chwili, gdzie przedsiębiorstwo decyduję się na ekspansję na rynki zagraniczne. Oprócz tego pomoc ze strony IM wykorzystywana jest również w przypadkach, gdy osoby z istotnych stanowisk nie mogą pracować przez dłuższy czas (np. zwolnienie macierzyńskie/tacierzyńskie).

Intermin management jest doskonałym rozwiązaniem dla firm. Korzystanie z pomocy ekspertów pozwala na podniesienie wartości firmy, a także dobrania odpowiedniego kierunku rozwoju firmy.

Dodaj komentarz