Na czym polega Interim Management

Na czym polega Interim Management?

Zarządzanie tymczasowe, znane również pod anglojęzyczną nazwą Interim Management, to bardzo specyficzna forma działania firm consultingowych, której celem jest osiągnięcie konkretnych, ustalonych przez zleceniodawcę rezultatów biznesowych. Na czym polega?

Celem jest wzrost wartości

Interim Management to realizowane przez określoną osobę (Interim Managera) lub grupę osób (zespół konsultantów) działania przeprowadzone wewnątrz organizacji zlecającej (przedsiębiorstwa) i mające doprowadzić do osiągnięcia wytyczonego celu. Celem tym zazwyczaj jest podniesienie wartości danej organizacji w obszarze jej działalności (rynku, branży).

e-warsztaty.com.pl

Ekspert do zadań specjalnych

Zarządzanie tymczasowe uważa się za niezwykle skuteczną metodę osiągania niemal natychmiastowej poprawy stanu przedsiębiorstw oraz efektywnego wprowadzenia całościowego programu zmian. W ramach zarządzania tymczasowego, świadczące tego typu usługi firmy consultingowe oddają do dyspozycji klienta eksperta posiadającego nie tylko ogromne doświadczenie w zarządzaniu, ale i specjalistyczne kompetencje pozwalające sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom.

Skorzystanie z pomocy ekspertów, mających za sobą doświadczenie wielu udanych transformacji biznesowych przedsiębiorstw z najróżniejszych branży i potrafiących rozwiązywać problemy zarówno o charakterze strategicznym, jak i operacyjnym, pozwala firmom osiągnąć w krótkim czasie pełną mobilizację sił i środków, a także skorzystać z zewnętrznego wsparcia niezwykle pomocnego w drodze do nakreślonych celów.

Zakończenie projektu – początek zmian

Eksperci wypełniający swoje zadania w ramach zarządzania tymczasowego dołączają do ścisłego kierownictwa zatrudniającego ich przedsiębiorstwa, gdzie pełnią funkcję nadzorującą realizację postawionych przed nimi zadań, jednocześnie ponosząc pełną odpowiedzialność za efekty swojej pracy oraz za realizację określonych celów. Kiedy realizowany przez ekspertów projekt zostanie uznany za zakończony, gdy jego wyniki są zadowalające dla klienta, zwalniają oni zajmowane w firmie stanowisko, a na ich miejsce zazwyczaj zatrudniani są nowi pracownicy, pełniący funkcję menadżera lub dyrektora.

Dodaj komentarz