Samodzielna stylizacja paznokci

Mocne, lśniące paznokcie są wizytówką dbającej o siebie kobiety. Wbrew pozorom odpowiednia kosmetyka paznokcia wcale nie wymaga dużo czasu. Już dzięki prostym, ale systematycznym zabiegom można sprawić, że paznokcie będą w znacznie lepszej kondycji.

Najczęściej problem stanowią paznokcie kruche i łamiące się. Z pomocą przyjdą im wszelkiego rodzaju odżywki, które poprawiają strukturę płytki paznokciowej oraz utwardzają ją. Częsta i nieudolna stylizacja paznokci (malowanie lakierem, nakładanie tipsów) również wpływa na ich osłabienie. Dlatego przed każdym zabiegiem należy wcierać w nie kremy nawilżające i odżywcze, które zawierają witaminy, minerały i wyciągi roślinne. Dzięki temu paznokcie staną się twarde i odzyskają naturalny połysk. W drogeriach dostępne są także tzw. „wypełniacze”, czyli odżywki wygładzające na paznokciach wszelkiego rodzaju nierówności. Produkty te zawierają zazwyczaj silikon i kreatynę.

Ładne paznokcie to paznokcie poddane profesjonalnej stylizacji. Kobiety, które mają już wprawę same poradzą sobie z ich malowaniem. Produkty do stylizacji paznokci warto zakupić w cenionych drogeriach lub nawet w salonie kosmetycznym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że są to kosmetyki sprawdzone. Sposób wypiłowania płytki paznokcia należy dostosować do kształtu dłoni i długości palców. Panie o wąskich i długich palcach mogą pozwolić sobie na paznokcie krótkie i lekko zaokrąglone. Natomiast im grubsze i krótsze palce, tym paznokcie powinny dłuższe. Przed nałożeniem lakieru warto zastosować podkład, następnie dwie warstwy emalii i na koniec środek utrwalający. Niedociągnięcia można usunąć za pomocą sztyftu korygującego. Tak przeprowadzona stylizacja paznokci sprawi, że efekt pozostanie na dłużej.

Dodaj komentarz