Squid Game – kim są główni bohaterowie?

Squid Game to południowokoreański serial, który swoją premierę miał 17 września 2021r. na platformie Netflix. Niemal z miejsca zyskał on fanów na całym świecie, którzy zafascynowali się jego fabułą. Pierwszy sezon składa się z 9, mrożących krew w żyłach, odcinków, w czasie których 456 bohaterów ma do ukończenia 6, wydawałoby się błahych, dziecięcych zadań. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Kto nim został? Zajrzyjcie na Netflix, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.

Tymczasem skupimy się na kilku głównych postaciach, na których opiera się fabuła.

Lee Jung-jae

Lee Jung-jae
Źródło: celebcontactdetails.com, powyżej: materiały prasowe Netflix

Serialowy Seong Gi-hun, inaczej nr 456, jest wiodącą postacią hitu Netflixa. Swoją karierę rozpoczynał jako model, odkryty w kawiarni, w której pracował. W roku 1993 miał swój debiut na małym ekranie, po którym posypały się kolejne propozycje ról. Do jego największych hitów należą m.in. „The Youngman”, za którego otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutującego aktora oraz „The Face Reader”, który zapewnił mu statuetkę za rolę drugoplanową.

Park Hae-soo

Park Hae-soo
Źródło: latesthunts.com

Znany widzom jako Cho Sang-woo, bądź też nr 218 – jeden z przyjaciół Seonga z dzieciństwa. W życiu prywatnym jest 39-letnim aktorem z Korei Południowej, któremu popularność – przed rolą w „Squid Game” – przyniósł występ w serialu „Prison Playbook”. Grywa również w wielu filmach oraz, tak jak poprzednik, nagradzany jest za swoje najlepsze role.

O Yeong-su

O Yeong-su
Źródło: materiały prasowe Netflix

Twórca rozgrywek Squid Game, którego absolutnie nikt nie podejrzewał. Kariera 77-latka zaczęła się od ról w teatrze – zagrał w ponad 200 spektaklach! Z czasem przychodziły angaże w telewizji oraz filmach. Producenci często obsadzali go w rolach mnichów, ponieważ sam aktor często chwalił się swoimi powiązaniami z buddyzmem. Tytuły, z których fan koreańskiego kina może go kojarzyć to m.in. „A little Monk” oraz „God of War”.

Yung Ho-yeon

Yung Ho-yeon
Źródło: Getty Images

Numer 067 – Kang Sae-byeok – to jedna z tych bohaterek, której śmierć dotknęła każdego fana serialu. Prywatnie Yung jest modelką – zajęła 2 miejsce w koreańskiej wersji Top Model, a sam magazyn „Vogue” mianował ją top modelką Korei. Piękna 27-latka, dla której Squid Game było debiutem na małym ekranie, stała się również najpopularniejszą koreańską aktorką w serwisie Instagram – na dzień dzisiejszy ma ponad 22mln. obserwujących. Wszyscy w jej rodzinnym kraju są zgodni, że to dopiero początek jej przygody.    

Heo Sung-tae

Heo Sung-tae
Źródło: Instagram

Jedna z postaci, której na pewno nie chcielibyśmy spotkać w prawdziwym życiu. W „Squid Game” przedstawiony jako gangster o imieniu Jang Deok-su – nr 101. Urodzony w roku 1977 aktor, pochodzący z koreańskiego Pusan, zasłynął m.in. rolą w thrillerze „The Age of Shadows”, który opowiada o skorumpowanej koreańskiej policji.

Masz niedosyt i chcesz dowiedzieć się więcej o bohaterach jesiennego hitu Netflixa? A może nie poszedłeś za tłumem i jesteś w nielicznej grupie, która jeszcze nie obejrzała „Squid Game”? Koniecznie wejdź na Netflix i nadrób braki. To pozycja idealna dla fanów mocnych wrażeń.

Dodaj komentarz