Prince Charming – pierwsze gejowskie reality show w Polsce

Każdy człowiek zasługuje na miłość, niekiedy jednak znalezienie tej właściwej osoby pochłania dużo czasu i cierpliwości. A co, gdyby ułatwiono nam zadanie i wybrano kilkunastu kandydatów, z których, po spędzeniu kilkunastu dni, będziemy mogli wybrać tego jedynego?

Dokładnie taki zamysł mieli producenci reality show „Prince Charming”. Wzorowany na popularnym „The Bachelor”, jednak z jedną ważną zmianą – drugą połówką może być tylko osoba tej samej płci.

„Finding Prince Charming” – oryginalna wersja

Swoją pionierską wersję „Prince Charming” zawdzięcza amerykańskiemu kanałowi Logo TV. Emisja pierwszego odcinka miała miejsce we wrześniu 2016 roku, a głównym prowadzącym był piosenkarz Lance Bass. Po zakończeniu pierwszego sezonu planowano nakręcenie drugiej części, jednak nigdy nie została ona zrealizowana. Na przełomie lat 2020/2021 cztery europejskie kraje wykupiły licencje, decydując się na stworzenie show na swoim rodzimym podwórku.

Finding Prince Charming Logo
Źródło: press.pl, powyżej Instagram

Prince Charming Polska – o co w tym chodzi?

W programie poznajemy szczęśliwą trzynastkę mężczyzn, którzy przez okres kilku tygodni – dla widza jest to zaledwie kilka odcinków – mieszkają w jednym domu i rywalizują ze sobą o względy głównego bohatera. Tytułowy książę co kilka dni wybiera spośród chłopaków tych, z którymi chciałby udać się na randkę i, jeżeli okaże się ona nieudana, może danego kandydata odrzucić, wręczając mu czarny krawat. Na koniec programu musi podjąć trudną decyzję, z którym z pozostałych jeszcze w programie uczestników, chce kontynuować znajomość i układać wspólne życie.

Prowadzącą tej edycji została podróżniczka Agnieszka „Aggie” Lal.

Źródło: YouTube

Prince Charming Polska – główny bohater

Jacek Jelonek jest wybranym przez produkcję szczęśliwcem, który jako pierwszy homoseksualista w naszym kraju ma szansę znaleźć miłość swojego życia na wizji. To 35-letni model, który ma na swoim koncie sesje zdjęciowe dla wielu prestiżowych magazynów m.in. „Vogue España”, gdzie za obiektywem stał sam Mario Testino. Jak sam wspomina, od roku jest singlem i bardzo chętnie pozna kogoś, z kim mógłby spędzić resztę życia.

Jacek Jelonek
Źródło: materiały prasowe telewizji TVN

Prince Charming Polska – czy obali stereotypy?

Jak wszyscy wiemy, Polacy to naród bardzo konserwatywny, dla którego idealny model rodziny składa się z mężczyzny, kobiety i ich potomków. W ciągu kilku ostatnich lat coraz częściej w naszym kraju podejmujemy się tematów kontrowersyjnych. Jednym z nich jest niewątpliwie ideologia LGBTQ, w tym homoseksualiści, którzy pragną być szanowani przez społeczeństwo. Walczą oni o równorzędne traktowanie oraz posiadanie takich samych praw, jakie należą się parom heteroseksualnym, w tym m.in. możliwość wzięcia ślubu kościelnego oraz dokonania adopcji. Program tego typu może pomóc ludziom w zrozumieniu, że niezależnie od orientacji, każdy jest takim samym człowiekiem. Jeżeli tylko uczestnicy pokażą się z dobrej strony, a odcinki nie będą opierały się głównie na kłótniach oraz tłamszeniu przez grupę „słabszych” ogniw to może się to udać. Ale czy na tym zależy produkcji?

Gdzie obejrzeć?

Od 12 października program dostępny jest dla Wszystkich użytkowników portalu Player.pl, natomiast 2 listopada pierwszy odcinek show wyemituje stacja TTV.

Dodaj komentarz