Adele wraca z nowym albumem – co o nim wiemy?

Adele to jedna z tych artystek, których słuchasz, nawet jeżeli nie jesteś fanem typowej muzyki popularnej. Jej niesamowitą zaletą jest nie tylko przepiękny głos, ale również ambitne teksty – pisane na podstawie życiowych doświadczeń.

Co było wcześniej?

Jej debiutancki album „19” wydany w 2007 roku pokrył się siedmiokrotną platyną w jej rodzimej Wielkiej Brytanii. Kolejne krążki tj. „21” oraz „25” również plasowały się w czołówce najchętniej kupowanych, a piosenki ze wszystkich wspomnianych płyt dominowały na listach przebojów przez wiele tygodni po premierze.

Przerwa w karierze – czas dla rodziny

Nadszedł jednak czas, kiedy artystka postanowiła poświęcić się rodzinie i wychowywaniu synka, dlatego od roku 2015 nie wydała żadnego nowego albumu. W marcu 2017 roku ogłosiła swój ślub z biznesmenem Simonem Koneckim, jednak po zaledwie 2 latach pożycia złożyli wniosek o rozwód, który sfinalizowany został wiosną tego roku.

I to był moment przełomowy dla kariery muzycznej Adele! Przez cały ten ciężki dla siebie okres piosenkarka pisała teksty piosenek, które będziemy mogli odsłuchać na nowym, hucznie zapowiadanym, albumie o symbolicznej nazwie „30”.

„30” – o czym jest album?

"30"
Źródło: empik.com, powyżej: terazmuzyka.pl

Sam tytuł albumu, jak mówi piosenkarka, nawiązuje do okresu, w którym nad nim pracowała – określa go jako najcięższy w swoim życiu. Po sielankowych pierwszych kilku latach wspólnego życia nagle pomiędzy Adele a jej mężem zaczęły wybuchać coraz liczniejsze konflikty, które doprowadziły do separacji, a finalnie również rozwodu. Na krążku znajdziemy więc opis jej przeżyć oraz doświadczeń, poznamy głębiej historie jej małżeńskiej relacji oraz dowiemy się, czy już poradziła sobie ze swoim dramatem.

Główny singiel

Do tej pory ani sama Adele, ani nikt z jej teamu nie zdradził, ile piosenek będzie liczył cały album. Jednak 15 października wypuszczono singiel „Easy on Me”, który miał być zapowiedzią tego, co dla nas przygotowano. Piosenka opisuje przede wszystkim trudy rozwodu oraz nakreśla, jak piosenkarka czuła się w trakcie przykrego dla niej okresu. Sama Adele mówi, że ma to być swego rodzaju przekaz dla jej synka, Angelo, aby, kiedy dorośnie, mógł zrozumieć przez co przechodziła mama i dlaczego zdecydowała się na odejście od jego ojca.

Gdzie i za ile kupimy album?

Premiera płyty zapowiedziana została na 19 listopada – zamówienie składać można przez stronę Empik bądź, w razie wątpliwości, udać się do sklepu stacjonarnego.

Cena na stronie internetowej wynosi 62,99zł.

Zachęcamy więc już niedługo wybrać się do sklepów – album to idealny prezent świąteczny dla każdego fana piosenkarki!

Dodaj komentarz