Transport w Warszawie

W Warszawie, jako że miasto jest stolicą Polski, są bardzo dobrze rozwinięte usługi transportowe. Oprócz szerokiego wyboru komunikacji miejskiej, swoje usługi oferują liczne przedsiębiorstwa prywatne.

Zarówno publiczna jak i prywatna komunikacja mają swoje mocne i słabe strony. Usługi transportowe w Warszawie, które podsuwają przedsiębiorcy prywatni są o wiele droższe niż te, które oferuje miasto. Jednak nie występuje tutaj większość problemów takich jak w przypadku komunikacji publicznej. Korzystając z usług firm transportowych możemy znacznie zaoszczędzić na czasie, z uwagi na znaczne ograniczenie ilości pasażerów w danym czasie, bądź całkowitą ich redukcją – co oznacza, że w danym czasie jesteśmy jedynymi klientami. Nie wiąże się to też z określoną trasą i konkretnymi przystankami, co pozwala na kolejną oszczędność czasu.

Jednak z takich usług transportowych korzystamy niestety stosunkowo rzadko, niekiedy traktując je jako ostateczność, tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dlatego komunikacja publiczna ma dużo więcej zwolenników i klientów. Oferuje ona dużo tańsze, w stosunku do prywatnych usług transportowych, przejazdy na różnorodnych trasach i w różnych formach. Są to autobusy, tramwaje, metra, pociągi, czy szybka kolej. Dlatego publiczny transport  jest dla większości społeczeństwa, które często dąży do redukcji wydatków, bardziej opłacalny.

Reasumując – obydwie formy transportu są dobre, w zależności od naszych oczekiwań, oraz od tego jak dużą ilością czasu oraz pieniędzy dysponujemy.

Dodaj komentarz