Wolność i kultura w Polsce

Wśród nich z pewnością znajdziemy wolność słowa. Niestety bardzo często można zaobserwować, że jest ona w znacznym stopniu ograniczona. Przykładem tego może być sytuacja, w której zwykły obywatel w ostry sposób skrytykuje władze. Jakiś czas temu w kraju głośno było o pewnym bezdomnym, który w kontrowersyjny sposób wyraził swoje zdanie o władzy. Sprawa została nagłośniona na całą Polskę, a biednego człowieka zaczęto poszukiwać.

Istnieją miasta, które starają się promować wolność czy solidarność. Wśród nich z pewnością znajdziemy Gdańsk. Jego władze od dłuższego czasu promują akcję mającą na celu spopularyzowanie takich haseł. Między innymi poprzez organizowanie przeróżnych imprez kulturalnych i muzycznych. Dzięki temu możliwe jest uświadomienie ludzi jak ważna w obecnym życiu jest wolność czy kultura.

Jednym z celów kampanii jest sprawienie, aby Gdańsk kultura utworzyły hasło rozpoznawalne nie tylko na całą Polskę, ale także Europę. Zdecydowanie będzie to świetną reklamą naszego kraju i przyciągnie wielu turystów. Oprócz tego wolność zyska większą wartość i możliwe, że przestanie być tak nadużywane, a zacznie być traktowane z szacunkiem.

Dodaj komentarz