Wolnostojące szafy przesuwne z lustrem czy bez? Podpowiadamy

Wolnostojące szafy przesuwne z lustrem czy bez? Podpowiadamy

Szafa przesuwna to mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Stoisz przed wyborem sprzętu do swojego domu i wahasz się, czy lepiej sprawdzi się model z lustrem, czy bez? W naszym artykule przyjrzymy się obu produktom bliżej i podpowiemy Ci, do jakich pomieszczeń pasują.

Szafy przesuwne – praktyczny wybór do każdego wnętrza

Wolnostojąca szafa przesuwna to uniwersalny mebel, który doskonale wpisuje się w każde wnętrze. Z powodzeniem umieścisz go w przedpokoju i ukryjesz w środku okrycia wierzchnie, buty, a nawet sprzęty codziennego użytku. W salonie wykorzystasz go do przechowywania domowych tekstyliów i przedmiotów, do których każdy domownik powinien mieć stały dostęp. Z kolei w Twojej sypialni szafa przesuwna będzie doskonałym miejscem na ubrania, dodatki oraz drobiazgi, które lubisz mieć pod ręką. Jeśli dysponujesz osobnym pomieszczeniem zaadaptowanym na garderobę, nie ma wątpliwości, że elegancka szafa przesuwna zagra w nim pierwszoplanową rolę.

Jaką szafę przesuwną wybrać?

Na rynku dostępne są szafy przesuwne w rozmaitych odsłonach. W dobrych sklepach meblarskich znajdziesz te sprzęty w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Niektóre z nich mają wbudowane na frontach lustra, inne z kolei są ich pozbawione. Który model najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wiele zależy od przyzwyczajeń i preferencji domowników, a przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, jakim dysponujesz. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, którymi warto się kierować, wybierając meble do mieszkania.

Szafa przesuwna z lustrem

Szafa przesuwna z lustrem to funkcjonalny mebel, który ma wiele zalet. Ukryjesz w nim wiele przedmiotów, zachowując tym samym porządek w swoim domu. Tafla wbudowana we fronty mebla pozwoli Ci skontrolować swój wygląd przed wyjściem do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi. To jednak niejedyna zaleta tego rozwiązania.

Lustra, odbijając otaczającą je przestrzeń, optycznie powiększają pomieszczenie. To sprawia, że nawet duża szafa wstawiona do ciasnego wnętrza nie będzie sprawiać przytłaczającego wrażenia. To rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w niewielkich przedpokojach, malutkich sypialniach oraz ciemnych salonach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić szafę przesuwną z lustrem do przestronnego pomieszczenia. Wygoda, jaką Ci zapewni, jest nie do przecenienia.

Szafa przesuwna bez lustra

Obawiasz się, że lustro szybko się zabrudzi i nie masz ochoty nieustannie kontrolować jego stanu? A może dysponujesz dostateczną przestrzenią na wstawienie toaletki lub wolisz wyposażyć pomieszczenie w duże lustro zawieszone na ścianie? Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wolnostojącej szafy przesuwnej z frontami pozbawionymi tego elementu.

Dodaj komentarz