meble do pokoju dziennego

Wyjątkowy salon w naszym mieszkaniu – jak go urządzić

W każdym domu czy mieszkaniu salon jest największym i najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem. W nim przyjmujemy swych gości, urządzamy przyjęcia czy spędzamy wspólny czas z rodziną. Wybierając meble do pokoju dziennego oraz urządzając go musimy pamiętać, aby zrobić to ze smakiem i gustem, by wzbudzał zachwyt u innych.

Na początek projekt

Zaprojektowanie salonu nie jest tak prostą sprawą jak by się wydawało. Dobór mebli do tego typu pomieszczenia, jak również dodatków, które mają się w nim znaleźć, trzeba bardzo skrupulatnie przeprowadzić w oparciu o wymiary oraz charakter posiadanej przestrzeni. Czasami nawet jedna, niedopasowana rzecz może spowodować, że pomieszczenie staje się ciasne i przeciążone. Natomiast minimalistyczna aranżacja może oddawać poczucie pustelni oraz niezagospodarowanych powierzchni.

klasyczne meble do salonu

Aranżacja modernistyczna

Jeżeli chcemy osiągnąć tego typu aranżację salonu, na początek musimy określić kolor pomieszczenia. Najczęściej jest to biel, która rozświetla salon oraz współgra z dodatkiem innych akcesoriów. Standard salonu podniosą skórzane, białe sofy, które nadadzą tu klasy oraz luksusu. Dla większej wyrazistości idealnie wpasują się tu nowoczesne meble do salonu w czarnym kolorze z głębokim połyskiem. W centrum pokoju idealnie będzie się reprezentował stolik kawowy, a pod nim biały dywan.

Salon w stylu klasycznym

Salon w stylu klasycznym jest elegancki oraz bardzo wygodny. Podczas urządzania trzeba tylko pamiętać o dwóch zasadach: równowadze oraz symetrii. Klasyczny styl wyraża się przez dobór stonowanych kolorów we wnętrzu takich jak krem, beż, szarość czy biel. Taka kolorystyka dotyczy ścian oraz mebli pokojowych. Materiały należy wybierać solidne, naturalne oraz bardzo dobre jakościowo. Idealnie sprawdzą się tu klasyczne meble do salonu cechujące się eleganckim wzornictwem oraz prostotą. Dodatki należy dobierać tak, aby wszystko we wnętrzu tworzyło idealną całość.

Dodaj komentarz