farby dekoracyjne z brokatem

Farby dekoracyjne atrakcyjną ozdobą nowoczesnych wnętrz

Współczesne farby dekoracyjne zapewniają piękny efekt ścian. Niektóre z nich nadają im perłową, srebrną czy złotą poświatę. Zazwyczaj są tworzone na bazie żywic akrylowych, dzięki czemu uzyskuje się np. aksamitny czy perłowy połysk.

Oprócz walorów estetycznych, nowoczesne farby charakteryzują się wysoką użytecznością. Większość z nich dodatkowo tworzy barierę ochronną przed wilgocią. Można również zmywać z nich zabrudzenia. Te  nowoczesne farby zabezpieczają ściany przed działaniem tłuszczu i pary wodnej.

Oryginalne farby dekoracyjne

Wśród atrakcyjnych farb do wnętrz należy wymienić farby z brokatem. Dzięki nim uzyska się efekt połyskujących diamentów. Pomieszczenia są rozjaśnione i mają mieniącą strukturę. Kolejną atrakcyjną propozycją są farby strukturalne, które doskonale sprawdzą się zwłaszcza w przypadku niezbyt gładkich ścian. Można nakładać je na ściany otynkowane i surowe.

farby dekoracyjne

Wspaniały efekt kolorów oraz dokładnego pokrycia dają farby Dekoral, Dulux, Beckers. Polecani producenci to również: Jedynka, Śnieżka, Crown Trade, Tikkurila, Sikkens.

Najlepsze farby do drewna

Preparaty do drewna, które dbają o jego kondycję to np. lakierobejca elewacyjna – Itax Woskowy, która chroni drewno przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Można zakupić jego bezbarwną wersję, która podkreśla usłojenie i naturalny odcień. Produkty firmy Domalux to min. wysokiej jakości lakiery do parkietów, podłóg i boazerii. Zabezpieczenie jakie one zapewniają jest bardzo wysokie dzięki zastosowanej formule Strong Protection, idealnie nadaje się do podłóg, które są bardzo intensywnie eksploatowane. Wymieniając produkty ochrony drewna nie można pominąć impregnatów. Mają one zastosowanie w budownictwie, ogrodzie i w domach. Zapewniają one ochronę drewna na długi czas.

Dodaj komentarz