znicze

Znicze – postaw na klasyczne i ponadczasowe modele

Jakie są najbardziej popularne rodzaje zniczy na rynku? Czym się charakteryzują? Na co zwracać uwagę, wybierając wkłady do nich? Na te pytania odpowiemy w artykule.

Wkłady do zniczy

Bardzo ważną częścią każdego znicza jest oczywiście wkład i jemu na początek poświęcimy uwagę. Wkłady do zniczy można w pełni dostosować do wybranego modelu znicza. Przy czym wybierając je, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Zawsze dostosowujemy je do jego wysokości i średnicy.

Poza tą podstawową zależnością, warto również zwrócić uwagę na inne ważne parametry wkładów do zniczy, które przekładają się na ich właściwości. W zależności od potrzeb powinniśmy dobrać czas palenia znicza. Ten zależy od użytego materiału i technologii produkcji.

W przypadku wkładów do zniczy bardzo duże znaczenie ma również jakość użytego surowca. Dobrej jakości wkłady charakteryzują się równomiernym spalaniem. Co równie ważne, wypalają się do końca, a podczas procesu spalania nie kopcą.

Klasyczne znicze szklane

znicze

Z pewnością do najbardziej popularnych zniczy należą te wykonane ze szkła. Dlaczego tak chętnie właśnie po nie sięgamy? Znicze szklane są przede wszystkim trwałe. Dzięki wymiennym wkładom mogą być używane wielokrotnie. Nie mniej ważny jest ich ciężar, który sprawia, że są stabilne – nie przewracają się przy podmuchach wiatru. Szkło, z którego są wykonane, nadaje im klasyczny charakter. Ponadto, zabarwione na określony kolor, bardzo ładnie odbija światło płomienia.

W tej kategorii znajdziemy wiele modeli. Różnią się nie tylko kolorystyką, ale przede wszystkim kształtem i fakturą powierzchni. Do najprostszych należą znicze wykonane z jednobarwnego szkła. Bardzo często ozdobione są przetłoczeniami na przykład o kryształowej strukturze. Wzory na powierzchni szklanego znicza mogą być również wykonane w formie różnorodnych nadruków.

Minimalistyczne znicze plastikowe

Druga grupa zniczy, nieco prostsza niż szklane, to znicze plastikowe. Każdy z tych modeli wyposażony jest w ozdobne, metalowe wieczko. Wieczko zabezpiecza płomień przed gaśnięciem.Wzory w nim wycięte nadają mu eleganckiego charakteru.

Znicze plastikowe są minimalistyczne w formie. Ale i tutaj możemy wybrać najbardziej odpowiadający nam kształt. Wersje smukłe w wariantach o różnej wysokości i średnicy ładnie imitują klasyczne świece. Można wśród nich znaleźć również wersje bardziej ozdobne.Warto podkreślić, że znicze plastikowe występują w różnych wersjach kolorystycznych. Do najbardziej popularnych należą klasyczna biel i czerwień.

Dodaj komentarz