express elixir

Przelew pieniędzy na konto w kilka sekund? Z Express Elixir to możliwe! Sprawdź, czy masz taką opcję w swoim banku

Przelew bankowy to obecnie powszechny, wygodny i prosty sposób realizacji transakcji bezgotówkowych. Zlecenie trwa zazwyczaj kilka minut, a sam przelew jest księgowany na rachunku odbiorcy w przeciągu jednego dnia roboczego. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy natychmiast przekazać pieniądze bliskiej osobie, firmie lub konkretnej instytucji? Czy współczesna technologia pozwala nam na przelanie gotówki z banku do banku w zaledwie kilka sekund? Oczywiście, że tak!


Nowoczesne rozwiązania w systemach płatności internetowych

Postęp technologiczny wciąż idzie do przodu, a wraz z nim efektywność i szybkość prowadzenia transakcji międzybankowych. To, co jeszcze wczoraj było standardem, dziś jest już archaiczne, a w miejsce starych rozwiązań pojawiają się o wiele bardziej wydajne i szybsze systemy. Jednym z takich rozwiązań jest Express Elixir, który gwarantuje natychmiastowe rozliczenie płatności w całej Polsce.


Express Elixir natychmiast i o każdej porze

Express Elixir to system rozliczeń płatności natychmiastowych, opracowany i wdrożony przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). System ten umożliwia realizację transakcji bezgotówkowych pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach, które są uczestnikami tego systemu. Czas realizacji przelewu za pośrednictwem Express Elixir liczony jest w sekundach, a usługa ta jest dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym również w weekendy i święta.

System Express Elixir KIR był pierwszym takim rozwiązaniem do rozliczeń płatności natychmiastowych wprowadzonym w Polsce. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, dla których liczy się przede wszystkim czas realizacji przelewu na konto odbiorcy. Wykonanie natychmiastowego przelewu Express Elixir jest równie łatwe i bezpieczne, co zlecenie tradycyjnego przelewu bankowego. Wystarczy jedynie zalogować się do własnej bankowości elektronicznej i wybrać właściwą opcję przelewu, a pieniądze trafią do odbiorcy w ciągu kilku sekund.


Zasadnicze kwestie, o których musisz pamiętać

Co ważne, w realizacji natychmiastowego przelewu Express Elixir nie uczestniczą żadne rachunki pozabankowe należące do instytucji pośredniczących. W całym systemie nie ma sesji przychodzących i wychodzących, a środki są przekazywane w czasie liczonym w sekundach. Pamiętajmy jednak, że aby skorzystać z Express Elixir nasz bank oraz bank odbiorcy przelewu muszą być uczestnikami tego systemu. Nad poprawnością wszystkich przeprowadzanych transakcji w ramach Express Elixir czuwa Krajowa Izba Rozliczeniowa, a więc nasze pieniądze są na pewno bezpieczne.

Dodaj komentarz